Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet az ancistrus baja?

Mi lehet az ancistrus baja?

Figyelt kérdés
Fiatal,szép nagy nőstény ancistrusról van szó,szegénynek hatalmas a hasa.Először megörültem,hogy megint lesznek kisancik,de nem erről van szó,mert most meg hátán fekszik,ugy néz ki,a halálán van.Sajnálnám,ha elpusztulna,de nem tudom,mit tehetnék érte.Valakinek van valami ötlete?A többi hal amúgy egészséges.
2011. jan. 30. 12:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Bélgyulladás, vagy hasvíz kór.Képet tudnál róla mutatni?
2011. jan. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is bélgyulladás, nagyon érzékenyek a gyomrukra. Ezért kell fa az akváriumba, és ezért kell rendszeresen zöldséggel etetni, de a koplalónapokat betartva. A műkaja a halálát okozza.

Ha már a hátán fekszik, menthetetlen sajnos. A legjobb, ha kiveszed és jég közé teszed, hogy ne szenvedjen tovább.

2011. jan. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Platypus ***** válasza:
Sajnos nekem is pusztult már el így Ancim és Otocinclusom is, pedig nem kapnak műkaját, hetente többször etetek forrázott vagy konzerv zöldséggel, és fa is van elég az akváriumban. A vízminőségre meg nagyon háklis vagyok, nálam ilyen gond se lehetett. Nekem ez az örök rejtély.
2011. jan. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Le akartam fényképezni,de elvánszorgott egy hátsó sarokba,nem látszik.Fölragadt az üvegre.Akkor biztos nem lesz jobban?Juj,rosszul hangzik a jégre tétel..de ha muszáj..
2011. jan. 30. 12:37
 5/8 anonim ***** válasza:

Az a legkíméletesebb, fájdalom mentes. De amíg látsz bármi esélyt, addig ne tedd ezt.

Amiket elmondtam, csak a leggyakoribb ok, természetesen más is lehet. Nálam például van egy műkő, soha senkinek nam volt még baja tőle, viszont egy anci imádta, csak ott tartózkodott és ugyan ez végzett vele. Én úgy gondolom, hogy amit lekapirgált erről, könnyen elzárhatta a gyomrát. Ez megtörténhet mondjuk az aljzatról összeszedett porszemcsék vagy ilyesmik miatt is, vagy akár daganatos betegség is kialakulhat náluk. Ezt szerintem csak állatorvos, boncolással deríthetné ki, a lényeg, hogy érzékenyek sajnos...

2011. jan. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat,azt hiszem,még várok egy kicsit...hátha jobban lesz.
2011. jan. 30. 13:20
 7/8 Csabesz555 válasza:
Várj egy kicsit még vele nekem is az enyémnek ugyan ez volt a baja és 2-3 nap alatt jobban lett!
2011. jan. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
ok,várok még,hátha
2011. jan. 30. 15:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!