Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ugyérzem belejöttem. Szerintet...

Ugyérzem belejöttem. Szerintetek mekkorát?

Figyelt kérdés
már lassan kétéve lesz hogy halazok.. egy kicsi akváriumot kaptam. mert a szüleim aztmondták majd ha belejövök kaphatok nagyobbat.nemsokára aztmondták miwel szépen bánok a halaimmal ugymond, vagyis gondozom őket vesznek nekem egy újat. a mostani 37 literes. mekkorát ajánlanátok ? szeretnék bele mollit plattit és neont .. vagy még lehet máshalat is. és ha a mostani halaimat majd átköltöztetném a nagyobba az nekik nem lenne kényelmetlen ? megtudnák szokni?
2011. febr. 2. 19:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Persze, örülnek majd a nagyobb helynek. Akkorát vegyél, amekkora elfér és meg tudjátok fizetni. Milyen halakat tartasz 40 literben? 2 éve megvannak?
2011. febr. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 gfero ***** válasza:
egy 120-150 literes a megfelelő .simán átteheted őket nem lesz semmi bajuk
2011. febr. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
a 37 literesbe tartok tiz neont. nem két éve, vagyis valamelyikek igen , de azóta vettünk bele.
2011. febr. 2. 19:34
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is kéne 150 körül ilyen halaknak, de ha sikerül meggyőzni a szülőket, egy 250-esben már ezekkel az elevenszülőkkel is egy viszonylag egészséges (természetes) egyensúlyt tudsz fenntartani, és másban is kicsit tágabb határokat, nagyobb lehetőségeket nyújt.

Ehhez viszont már komoly gépek kellenek (a 150-eshez is) és a fenntartása se "símul bele" a havi rezsibe, mint a 37-esé.

2011. febr. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Akvatrend ***** válasza:

Ha nem akarsz rá sokat költeni de egy könnyeben kezelhető aksit akarsz valami ilyet nézz:

[link]


Nekem van egy ilyen 'is' garnélákat tartok benne és nagyon elégedett vagyok vele.


Ha sok pénzed van akkor menj 250 liter fölé. Onnan szép az élet :)

Sok sikert.

2011. febr. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem max 100, mert ahhoz is sok vödör kell vízcserénél.


Nekem volt egy ennél nagyobb, de megszüntettük, mert nehéz azt gondozni, sokat kell rohangálni vödrökkel ide-oda.

Egy 100 literesbe is már sokféle halat lehet tenni.

2011. febr. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszii
2011. febr. 2. 20:03
 8/10 Akvatrend ***** válasza:

Hát nem tudom nekem van egy pár ügyfelem akinek pl 960 literes akváriuma van, én tartom karban és havi 1,5 - 2 óra a munka vele. Ha jó a szűrőd és okosan eteted a halaid havi 15-30 % kell kicserélni és SOHA nem kell teljesen leereszteni. Nem vödrözök van egy 2000 ft os eszközöm amivel leszedem a vizet a csapról visszatöltöm.

Szép estét.

2011. febr. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Salx Narval ***** válasza:
Hát kellő tapasztalat és berendezés híján, egy nagyobb akváriummal is lehet macera.Nehéz megítélni, hogy neked mi lenne a jó, de én azt hiszem 2 év akvarisztika még koránt sem ad annyi tapasztalatot, hogy megközelítőleg egy önfenntartó akváriumot tudj építeni.Úgy gondolom, hogy a kellő felszerelés mellett, az 1-2 heti 20-30% os vízcserét meg kellene csinálnod akkor is, ha 100liter feletti akváriumot kapsz.Később majd úgy is látni fogod, hogy mikor van szükség vízcserére, mikor kell növényt ritkítani ill takarítanod, de addig érdemes csinálni a rendszeres vízcserét.Nem olyan nagy gond pár vödör víz levétele és a talajporszívózás és ahogy nő a tapasztalatod, úgy csökken a tennivalód is.Én a lehető legnagyobb akváriumot választanám, amit a hely és a pénztárca lehetővé tesz.Egy nagy akvárium telepítését, már érdemes előre megtervezni, én a szennyvízlevezetőt és a vízvezetéket is kiépítettem az akváriumhoz, szűrővel, vízlágyítóval.Ezt a megoldást neked is tanácsolnám, ha több 100 literes akváriumot szeretnél idővel.Két csapot elfordítok és vízszintcsökkenés nélkül megtörténik a vízcsere, szűrt és lágyított vízzel.Csak így tovább, sok sikert kívánok neked.
2011. febr. 3. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm
2011. febr. 3. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!