Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Snowball garnéla igényei?

Snowball garnéla igényei?

Figyelt kérdés

Hány fős csapatban érzi jól magát?

A garnéláknak mindenképp kell az akváriumba valamilyen fa?


2011. febr. 3. 19:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia!


[link]


Itt leírnak róla mindent.

2011. febr. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

ennyit találtam róla Neocaridina cf. zhangjiajiensis

variáció 'Snowball garnéla'

20-30 °C nagy tűrőképesség

pH: 6,5-8 semleges körüli

5-30 NK° nem kényes

Szaporodása: gyors

2011. febr. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
2011. febr. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2011. febr. 3. 19:40
 5/11 Platypus ***** válasza:

Amit nem írtak le, hogy csapatos faj, legalább 6-7 egyed kell egy stabil állományhoz. Társítható narancs garnélával, vagy C. babaultival("zöld garnéla".

A fő tápláléka forrázott vagy konzerv zöldség legyen, alkalmanként kaphat haltápot. Ezek a kis rákok főleg növényevők, ezt figyelembe kell venni a táplálásukkor. Igaz, hogy esznek dögöt is, meg bármit amihez hozzájutnak, de nem jó ha fehérje a fő táplálékuk. Lehet venni speciálisan garnéláknak gyártott tápot is.

Fára nincs feltétlenül szükségük, csak búvóhelyekre, és sűrű növényzetre.

2011. febr. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha tudsz ilyet venni valahol szólj, mert akkor én is veszek :)
2011. febr. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Platypus, beleírtam amit írtál az elejére. Nem baj?
2011. febr. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Platypus ***** válasza:

Csak nyugodtan. A kajára és a csapatra vonatkozó rész az összes törpegarnélára igaz.

Amúgy az oldalon a nagy rákok között a pinokkió és a legyező garnéla kilóg a sorból azzal, hogy ezek halbiztos fajok, egyáltalán nem ragadoznak.

2011. febr. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Naja, azt tudom, de most akkor minden rákhoz írjam be ugyanazt? Mert alul a fő oldalnál ott van pl hogy Etetés, és ott van néhány rákkaja.


Nálam most 3 féle garnéla van. Nálam csak gyári tápot kapnak és algás növényeket. Én nem szarakodok forrázott zöldségekkel, mert az nagyon hamar lerontaná a víz minőségét ha benne hagynám. Ilyeneket ezért nem rothasztok a vízben (ha nem muszáj).


Úgy tűnik hogy a gyári táppal is jól elvannak, mert szépek színesek és szaporodnak mint a gomba.

2011. febr. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Platypus ***** válasza:
Én csak annyi zöldséget adok, ami fél-egy órán belül nyomtalanul eltűnik, a vízminőségem köszöni rendben van. Ha meg is maradna valamennyi, azt elintézik a csigák nagyon hamar. Csalánt is adok néha, az 2 napig van bent, mert annyi kell hogy megpuhuljon vagy mi, azzal se volt gond. Ha gyári garnélakaját adsz, akkor nem gond, ha nem kapnak zöldséget, de ha haltápot kapnak, akkor kötelező.
2011. febr. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!