Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az emberek (főleg a szülők a...

Az emberek (főleg a szülők a gyerek unszolásának) miért költenek el annyi pénzt az akvarisztikára feleslegesen, ha fingjuk sincs róla, hogy mi az, aztán itt kérdezgetnek olyan dolgokat, amitől feláll a hátamon a szőr (néha még a válaszoktól is)?

Figyelt kérdés
Ahelyett, hogy el mélyednének magukban, hogy elég felkészültek-e szellemileg és anyagilag erre. Mindenesetre sok könyvet el kéne olvasni a témával kapcsolatban. A kereskedő első dolga szerintem egy pár szavas szóbeli vizsgáztatás lenne majd ha úgy ítéli meg, hogy szükséges, akkor egy jófajta szakkönyvet kellene ajánlaniuk a kedves vevőnek (de ez csak egy álom), bár akkor nem venne meg sok felesleges dolgot az üzletből.
2011. febr. 5. 10:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez nemcsak az akvarisztikával van így. Bármiféle háziállattartással kapcsolatban találsz olyan kérdéseket, melyekből tisztán lejön, hogy a "mélyen tisztelt és kedves" gazdinak lövése sincs róla, mit lehet, mit nem lehet, és mégis hogyan működik ez a dolog. Ez ellen semmit nem tudunk tenni... De abban biztos vagyok, ha teszem azt, te nyitnál egy akvarisztikát, pont úgy járnál el, ahogy a fentiekben leírtad. :) Ez ilyen...
2011. febr. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%

Ember! a kereskedő dolga és szándéka eladni a felszerelést és halakat, mert ebből van pénze.

Ő csak jól jár, ha a vevők a halaikat rendszeresen kiirtják...

2011. febr. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Abban az egyben biztos vagyok, kereskedést nem lehet nyugodt lelkiismerettel nyitni, mert az emberek megvezetése a fő cél mindegyik üzletpolitikájában.
2011. febr. 5. 10:34
 4/16 Platypus ***** válasza:
84%
Ha jól tudom, az állatvédelmi törvényben benne van, hogy élő állatot csak egy ismertetővel együtt lehetne eladni. Már ez is segíthetne valamennyit a helyzeten, de én még ilyet sose láttam boltban. A kisebb boltokban vannak néhol normális eladók, akik próbálnak érdemben segíteni a vevőnek, de sokszor még náluk is tapasztalok csúnya ismerethiányokat. Úgy vettem észre, az, hogy valaki 25 éve halakat árul, simán jelentheti azt, hogy még életében nem rendezett be állandó haltartásra akváriumot és még sosem látott egyes fajokat a maximum testméretükön, nem ismeri az ivarérett szokásaikat. A plázás boltokban szerintem direkt olyan eladókat keresnek, akiknek halvány lila gőzük sincs az egészről. Az egyszeri hülye meg a boltostól várja a tanácsot. Mert utánanézni lusták, vagy túl hülyék hogy a rengeteg ismeretből leszűrjék a lényeget, vagy egyszerűen le se sz*rják hogy a hal is élőlény. A szakkönyvekhez egyébként hozzájutni se egyszerű, antikváriumban kell vadászni rájuk. Az interneten persze minden megvan, de van aki még arra is lusta, hogy a guglit használja.
2011. febr. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Én egy olyan anyuka vagyok aki a gyermekének engedve vett egy akváriumot,halakat stb.Mielött elrohantam a helyi kereskedésbe megvenni a dolgokat,elötte elolvastam egy könyvet az akvarisztikáról,és sokat böngésztem a neten.Minden szart megpróbált a kereskedő rámsózni,és hozzáteszem meg is győtött volna ha nem nézek elötte utánna a dolgoknak.A legborzasztobb az volt mikor visszamentem a halakért és 2x annyit rám akart tukmálni hogy hidjem már el simán elférnek majd az akváriumba.Ebből él ebből van pénze,de nem hinném hogy a lelkiismerete tiszta.
2011. febr. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
És gondolom ezt azért kérdezted mert kiírtam a beteg neonhalamról egy kérdést.Hála az égnek még nem volt eddig betegség az akváriumba,és megerősítés gyanán kérdeztem,mert a tünetek nem voltak egyértelmüek ,hiába néztem utánna.És inkább kérdezek,mint oltári baromságot csináljak .
2011. febr. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Általánosságban tettem fel ezt a kérdést nem pedig egy kérdezőre levetítve. Jó ideje nézegetem itt a kérdezz-felelek játékot, és valahogy nem tetszik, hogy jónéhányan az alapvető dolgokkal sincsenek tisztában.
2011. febr. 5. 15:56
 8/16 _|_ ;) ***** válasza:
100%

A bolti eladót nem azért veszik fel, mert kell a főnöknek egy állatbarát, hanem azért, hogy minél több cuccot rásózzon az emberekre. Pl kedvességgel, ajánlatokkal, és ha a vevőnek tetszik valami, azt a terméket ajnározza, ezzel megerősítve a vevőt abban, hogy meg kell vennie.

Így növelik a bolt forgalmát. Ha ezt nem csinálnák, nem tudnák felvenni a versenyt a többi bolttal. Hamar tönkre mennének.

2011. febr. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 _|_ ;) ***** válasza:

Nagy vonalakban ez úgy megy, hogy a gyerek meglát valamit és elkezd kínlódni, hogy neki az kell.

A szülőnek van némi pénze, de nincs ideje, se kedve utánanézni a dolgoknak, csak bemegy egy díszhal boltba, ugyanúgy mint amikor ruhát venni indul és körülnéz.

Megkérdi az eladót hogy mi kell ehhez a halhoz. Az eladó megkérdezi hogy mennyi pénzt szánnak rá, erre mondanak neki egy kis összeget, majd ennek megfelelően összeállít egy mini szettet.


Ezután a szülő hazaviszi boldogan amit vásárolt, és ha nemsokára megdöglik a hal, akkor kétségbe esik. Jobb esetben elkezd utána nézni hogy mi lehetett a baj oka, rosszabb esetben visszamegy a boltba és megkérdi az eladót, aki ekkor rásóz egy újabb hülyeséget.


Az eladónak pedig kötelessége baromságokat rásózni az emberekre, hogy menjen a bolt. Mert ha mindenkinek igazat mondana, akkor nem tudna eladni semmit sem, és nagyon hamar kirúgnák.

2011. febr. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Itt a kisvárosban ahol élek ,most ment csődbe a kisállat kereskedés.Drágán adott mindent ,mindenre azt mondta ha nem volt, 1 hét mire beszerzem stb.Annyit értett hozzá az egészhez hogy mondtam hozzon co tablettát.Egy hét múlva mentem érte erre mit hozott ? neptun folyékony oxigén cseppet .és állította hogy a kettő ugyan az csak ez folyékony .No comment.Inkább beugrok a 20 km re lévő nagyvárosba vásárolni a halaimnak.
2011. febr. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!