Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Shar pei kutyus kétéves...

Shar pei kutyus kétéves gyerek mellé?

Figyelt kérdés

Kicsi shar peit szeretnénk venni, de egy kicsit bizalmatlan vagyok velük szemben, mert nálam a spánielnél nagyobb magasságú kutya már félelmet kelt, hacsak nem golden retr

i vagy labrador. Lakásban tartanánk, így sajnos ezek szóba sem jöhetnek. A páromnak más kutya nem kell. Nagyon határozott. Pedig én belementem volna egy spánielbe (tudom, hogy szeleburdi) vagy egy francia bulldogba is akár. Mitévő legyek? Írnátok tapasztalatokat shar pei és kisgyermek kapcsolatáról, ha hallottatok ilyenről? Igazából én lennék vele itthon, tehát nekem lenne nagyobb választási jogom, mivel nekem kell több időt a gyerekkel és a kutyussal is együtt tölteni.


2011. nov. 7. 22:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

én nem vennék gyerek mellé, nem szereti ha nyúzzák elég nehezen kezelhető és makacs fajta ráadásul nagyon problémás, még a tenyésztők kutyáinál is gyakoriak a vese problémák és hasonlók.

Szerintem spánielel jobban járnátok de ott is csak jó helyről garanciával és törzskönyvvel mert náluk is van néhány csúnya örökletes kór pl epilepszia (de ezek a rendes helyről vett kutyáknál nagyon nagyon ritkák)

2011. nov. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Akiteki ***** válasza:
Shar pei nagyon nem való kisgyerek mellé. Ha más nem kell, akkor várjatok még vele.
2011. nov. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat. Igen, mindenhol ezt írja a nép, viszont a tulajdonságai meg, türelmes, gyermekszerető, magabiztos, megfontolt. Most akkor hogy is van ez? Az, hogy nehezen kezelhető, szerintem nem lehet nehezebb egy spánielnél. Shar peiesek írjatok légyszi!!
2011. nov. 7. 22:50
 4/18 anonim ***** válasza:

Én sem igazán ajánlanám a shar peit pici gyerek mellé, az oké, hogy aranyos, de végtelenül makacs és elég nehezen kezelhető kutyák. Rengeteg egészségügyi problémájuk van, aminek a kezelgetése se nem olcsó, se nem kellemes dolog. Párod milyen meggondolásból szeretne ilyen kutyát?

Egy spániel megfelelő lenne nektek, ha gondolod tudok ajánlani kennelt, ahol most születtek picik. Mindenképp jó tenyésztőtől kell venni, mert elég elterjedtek az epilepsziás, ideggyenge kutyák szaporítóknál.

2011. nov. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, gyorsan eldőlt, én nem vállalom a Sharpeit, párom meg nem akar mást, mert neki ez tetszik! Nem a gyereknek mi lenne jó, végül is az Ő játszópajtija lenne. pedig nagymaminál spániel van, húzhatja a farkát meg minden..majdnem feldönti, úgy szereti a fiamat. :) Ez van, köszi szépen azért.
2011. nov. 7. 23:00
 6/18 Akiteki ***** válasza:

Ezeket a sztereotíp szövegeket egy rakat kutyánál leírják, aztán a fele sem igaz.

Nem szabad elfelejteni, hogy a shar-pei az, akiket kimondottan viadalokra tenyésztettek. Ezért nincs meg benne az a gátlás, hogy vigyázzon a kisebbre és a fájdalom hangjára visszakozzon.

2011. nov. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Én vagyok a védelmező anya, így az én döntésem is érvényesül, a kicsi aranyos ráncos kutyus egyszer lesz nagy is, az én kisfiam akkor még csak 3 éves lenne, nem lesz ilyen kutya (bár nincs tapasztalatom a sharpeiel) mellette. Párom meg makacs, így azt mondta, akkor semilyen. Ok.akkor ezt meg is beszéltük :)) és még Ő dúlfúl rám! Érthetetlen :)9
2011. nov. 7. 23:28
 8/18 anonim ***** válasza:

A Shar Pei másik neve kínai harci kutya. Ez persze nem azt jelenti, hogy egész nap dobálni fogja a gyereket, amíg egyesével le nem szakadnak a végtagjai, csak azt, hogy tapasztalt, határozott falkavezérre van szüksége, és nem ajánlatos felügyelet nélkül hagyni a gyerekkel.

Másrészről, meg kell nézni az egyes kenneleket. A kuvaszról is úgy tartják, hogy kemény kutya, de láttam már olyan TK-s kuvaszt, amelyik külsőre és jellemre is elment volna goldennek. Nem azt mondom, hogy ezeket a tenyésztőket támogatni kell, mert elrontják a fajtát, csak arra akarok ezzel utalni, hogy bizonyos vérvonalak, bizonyos kölykök azért jók lehetnek családi kutyának. Viszont így semmiféleképpen nem vennék 30ezres kutyát, mert esetleg kiderül róla, hogy ideggyenge, és tényleg leszedi a gyerek karját. Megbízható, szimpatikus tenyésztőt keressetek, jól szocializált, rendes kutyákal, amilyeneket otthon is szívesen látnátok. Onnan válasszatok egy nyugodt kölyköt, ha a tenyésztő is úgy gondolja, hogy jó lesz, aztán neveljétek meg jól, kutyaiskola (nem csak ül-fekszik-lábhoz jellegű, hanem valami olyan, ami kutyás életmódot tanít), és nem lesz gáz.

2011. nov. 8. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Egy hirdetés útján fedeztük fel a kutyust, fényképről láttuk a szüleit, családnál van, most ebből a kennelből van nekik 9 kutya. Innen kerülne ki a csöppség. Egyébként igen, 30 ezer. Ez is riaszt engem.
2011. nov. 8. 09:05
 10/18 anonim ***** válasza:
Hát akkor nézzetek ki egy másik kennelt. Komolyan, a gyerek érdekében. Nehogymár párod alárendelje a pillanatnyi szeszélyének a család jólétet és egészséget...
2011. nov. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!