Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az emberek (főleg a szülők a...

Az emberek (főleg a szülők a gyerek unszolásának) miért költenek el annyi pénzt az akvarisztikára feleslegesen, ha fingjuk sincs róla, hogy mi az, aztán itt kérdezgetnek olyan dolgokat, amitől feláll a hátamon a szőr (néha még a válaszoktól is)?

Figyelt kérdés
Ahelyett, hogy el mélyednének magukban, hogy elég felkészültek-e szellemileg és anyagilag erre. Mindenesetre sok könyvet el kéne olvasni a témával kapcsolatban. A kereskedő első dolga szerintem egy pár szavas szóbeli vizsgáztatás lenne majd ha úgy ítéli meg, hogy szükséges, akkor egy jófajta szakkönyvet kellene ajánlaniuk a kedves vevőnek (de ez csak egy álom), bár akkor nem venne meg sok felesleges dolgot az üzletből.
2011. febr. 5. 10:15
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Az meg végképp nem érdeke az eladónak, h mindenki otthon szaporítsa a halait.
2011. febr. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Igen, ez a probléma engem is sokat foglalkoztat. Gimnáziumban, majd később közgazdász képzésen nevelkedtem, közben mindig is érdekelt az állat tartás minden formája.


A gond ott kezdődik, hogy egy magamfajta fiatal, ha maga nem néz utána, akkor eltölt 12-16+ évet úgy a közoktatásban, hogy gyakorlatilag egyetlen percig sem nevelték az életre. Szép és jó, hogy tanították nekünk a szavanna élővilágot, és az ott élő állatokat be tudom sorolni rendszertanilag, de az röhej, hogy művelt, tanult embereknek még egy macska tartása is kihívást jelent. Egyszerűen nem tanítják, nem nevelik bele a fiatalokba, hogy az állattartó felelősséggel tartozik a gondozni kívánt állatért, és ami még fontosabb, hogy nem az akaratunk, hanem a lehetőségeinkhez mérten kell házi állatot választanunk. 3 macska a panelban, pitbull, rottweiler egy 3 kisgyermekes családnál, 20 literes gömb akváriumokban sínylődő aranyhalak, ez mind mind oda vezetnek vissza, hogy a fiatalokat nem nevelik az állatok helyes tartására.

2011. febr. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Platypus ***** válasza:
Szerintem simán meg lehetne élni állatbarát boltosként is, ha hajlandóak lennének kicsit többet tájékozódni az emberek, és ha a számukra nem kényelmes tanácsokat is megfogadnák. Sőt talán már az is rengeteget segítene, ha a boltok tartanának néhány tényleg szépen berendezett bemutató akváriumot, mert akkor az emberek nem csak a saját elképzeléseikből indulnának ki. Ilyet sajna csak nagyon kevés kereskedésben látni. Az a pénz, amiből az egyszeri haltartók pótolják a folyamatosan megdöglő halakat, nem kis összeg, amiből vehetnének egy normális méretű akváriumot is minőségi felszereléssel, és nem kéne hosszú évekig új halra költeni. A felszerelésekre is el lehet verni akármennyi pénzt, mindig létezik szebb és jobb. Csak el kéne fogadtatni, hogy hiába szép egyeseknek az agyonzsúfolt, ezerfajos akvárium, a halaknak se jó meg meg is döglenek.
2011. febr. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 _|_ ;) ***** válasza:
Valamikor fél éve elmentem a Duna plázába megnézni a növényeket, volt ott egy nő, valamit kérdeztem, hogy igénytelen növény kéne. Erre azt mondja. Mindegyik igényes, ne vegyek semmit. Mondtam neki Anubias??? Aztán mutatott valami csotrogány kis rondaságot 2500 Ft-ért, mondom kösz nem kell, és kifordultam a boltból. Hát biztos megélnek valamiből, mert működik a bolt, talán a felszerelésekb, gyökerek, meg akváriumszettek amiket ott lehet kapni. De nem hiszem hogy a növényekből túl sokat eladnak. Ezzel az igazmondó hozzáállással.
2011. febr. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
na én pont ettől kaptam fel a vizet .Anubiaszt akartam venni ,volt vagy öt darab is a kereskedésbe.2000.-volt darabja.Mikor megnéztem majdnem rosszúl lettem,mert szét voltak rágva a levelei,volt ami barnult rohadt már és mindegyik vastagon tele csigával.Persze az eladónak állt feljebb hogy én ilyen ocsmányságért nem adok ki pénzt.Na azóta sem mentem be oda.Gondolom nem sok mindent adhat el.
2011. febr. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Platypus ***** válasza:
Sose értettem, egyes boltokban hogyan tudják tönkretenni az Anubiast. Ismerős 130 litert világít egyetlen 25 wattos, ezeréves ikeás fénycsővel, és az Anubiasai gyönyörűek, már alig férnek el az akváriumban. Sose értettem, hogy egy ilyen drága növénynek miért nem adják meg még a minimumot se. Ha egy Anubias levelei sérülnek, kell egy teljes év is, mire visszanyeri a teljes pompáját.
2011. febr. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!