Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Műnövényes akváriumba almacsigát?

Műnövényes akváriumba almacsigát?

Figyelt kérdés
lehet tartani almacsigát olyan akváriumban, amiben csak műnövény van és aranyhalak?
2011. febr. 5. 11:15
 1/8 anonim ***** válasza:
17%
Attól függ mit eszik a csiga! (legláb is szerintem ) Mert ha növényt eszik akkor ne tarts! De ha csak simán mást akkor talán tarthatsz! inkáb kérdezz meg egy állatkereskedőt!
2011. febr. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 gfero ***** válasza:
itt nem a növények miatt van a gond hanem hogy 22-28 fokot igényel és mivel az aranyhal hideg vízi max22fók nem ajánlatos együtt tartani,és szerintem meg is csipkedi
2011. febr. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1-ső válaszoló, köszi a választ de ezzel nem segítettél.

az is érdekel, hogy az aranyhalak nem-e bántanák a csiguszt, és hogy élő növény nélkül is bírja-e a csiga

2011. febr. 5. 11:45
 4/8 A kérdező kommentje:
2-ik válaszoló köszi, ez eszembe sem jutott, esetleg akkor valami vizi csiga akit nem esznek meg az aranyhalak és bírja a hideget?:D
2011. febr. 5. 11:46
 5/8 Platypus ***** válasza:
71%

A csigát külön etetned kéne forrázott zöldséggel. Némi nehézség a dologban, hogy ezt az aranyhalak is imádják. A halak érdekében is kéne beraknod igazi növényeket, sokat javítanak a vízminőségen. Az Anubias, a Microsorum és a hólyagos vízikehely aranyhalbiztos, és alacsony fényigényű növények.

Én csak 3 akváriumi csigát ismerek, ami bizonyítottan bírja a hideget, ezek a postakürt (barna) csiga, hólyagcsiga és a maláj tornyos. Az első kettő sajna az aranyhalkaja kategória. A természetből tudnál begyűjteni alkalmas fajokat, de ezeket karanténozni kell. A nagy tányércsiga és a nagy mocsári csiga illik az aranyhal mellé. Sok helyen árulnak boltban "nagy tányércsigát", de ez félrehatározás, valójában postakürt csigákról van szó. Nagy tányércsigát soha nem árulnak, neked kell begyűjteni, szinte bármilyen élővízben található.

2011. febr. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
sárgaöves süncsiga ,maláj tornyoscsiga
2011. febr. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

az a gond, hogy begyűjteni nem szeretném mert ha valami pióca szerű állat bekerülne az akváriumba, én nyomban kifutnék a világból.

maláj tornyosom volt kb. 6 másodpercig mert ahogy betettem őket a vízbe a halak azonnal megették őket :S

2011. febr. 5. 12:38
 8/8 _|_ ;) ***** válasza:
A csigának lehelld a vizet, hogy meleg legyen (min 24fok). Kell neki sok növény és sok fény hogy algát is ehessen, így már nem kell foglalkozni külön az etetéssel.
2011. febr. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!