Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől algásodik ennyire az...

Mitől algásodik ennyire az akváriumom?

Figyelt kérdés

nincs sem ablak sem radiátor közelében, nem kap túl kevés fényt sem.

Olyan algás lesz az akvárium fala, hogy muszáj vizet cserélnem.

(nem barna alga, régebben az is volt)


2011. febr. 5. 12:43
1 2
 1/19 Doruss ***** válasza:
100%

Akkor milyen alga? Zöld? az az erős fény miatt szokott lenni. Vannak élő növényeid? Azok segíthetnek, felhasználják az algák elől a tápanyagot. És növénytápot használsz? Azok is elősegíthetik az algásodást, meg az, hogyha valami spéci növényes fénycsöved van.

Vannak ilyenek az akváriumodban?

2011. febr. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
élő növényem már nincs, de amikor azok voltak is algásodott az akvárium, azóta már fénycsövet is cseréltem de az sem segített:S
2011. febr. 5. 12:54
 3/19 Platypus ***** válasza:
100%

Ha az akvárium fala algás, akkor le kell kaparni pengés algakaparóval, a vízcsere nem viszi le :)

Az algásodás oka lehet túl sok hal, túl ritka vízcsere, gyenge szűrő vagy az akvárium talajában felhalmozódott mulm és a vegetáló növényzet is. Le kéne írnod, mekkora akváriumod van, mennyi halad, hogyan és milyen gyakran ápolod az akváriumod, a szűrőd és a világításod típusát.

2011. febr. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
ja igen, zöld alga
2011. febr. 5. 12:54
 5/19 A kérdező kommentje:

54 literes akvárium

2 db aranyhal

szűrő:EHEIM Pick Up 2008 belső szűrő

a fénycső típusa jó kérdés, de amikor vettem azt mondták akváriumhoz van, hogy nem gyorsítja az algásodást stb (az előző ami eredetileg is benne volt, akkor is algásodott)

2011. febr. 5. 12:59
 6/19 A kérdező kommentje:
a vízcserét úgy értem, hogy a vizet lecserélem, és az algát "lesikálom"
2011. febr. 5. 13:00
 7/19 Platypus ***** válasza:
90%
Ami biztosan használ valamennyit: élő növény, mikroelemes növénytáp adagolása, talaj takarítás, heti 30% vízcsere, erősebb szűrő vagy kevesebb hal. Még mindig nem írtál semmit az akváriumodról.
2011. febr. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

de írtam ezt:

A kérdező kommentje:

54 literes akvárium

2 db aranyhal

szűrő:EHEIM Pick Up 2008 belső szűrő

a fénycső típusa jó kérdés, de amikor vettem azt mondták akváriumhoz van, hogy nem gyorsítja az algásodást stb (az előző ami eredetileg is benne volt, akkor is algásodott)


A komment megírásának időpontja: ma 12:59

A kérdező kommentje:

a vízcserét úgy értem, hogy a vizet lecserélem, és az algát "lesikálom"


A komment megírásának időpontja: ma 13:00

2011. febr. 5. 13:06
 9/19 Platypus ***** válasza:
Meg is van a problémád oka. Aranyhalat nem szabad tartani 100 liter alatt. Mivel élénk anyagcseréjű, falánk halak, ezért esélyed sincs tisztán tartani egy ekkora akváriumot. Vagy vegyél nagyobb akváriumot, vagy cseréld el az aranyhalakat 10 db neonhalra. Olyan nincs, hogy egy fénycső algásodást okoz, az algáknak minden fény jó. Olyan van, hogy egy fénycső nem jó a növényeknek, ezért vegetálnak és minden tápanyag az algáknak jut. Ha műnövényed van, akkor tök mindegy milyen a fénycsöved, csak az algákat eteted vele.
2011. febr. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
mágneses algakaparó megoldás lehet?
2011. febr. 5. 13:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!