Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Minek köszönhető, hogy az...

Minek köszönhető, hogy az akvarisztika jobban érdekli az embereket mint a terrarisztika?

Figyelt kérdés
Most figyeltem csak, hogy itt a Halak, akvarisztika témában sokkal több a kérdés és a válasz, mint a Hüllők kategóriában.
2011. febr. 6. 21:54
1 2
 11/16 gfero ***** válasza:
a teknősöket én se tartom valami izgalmas állatnak viszont a gekkók tetszenek
2011. febr. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Ott a gekkóm. Volt mellette egy viziagáma is, csókolózott vele a nappaligekkó, de az agáma megnőtt.

Akkora lett, hogy már féltem tőle, aztán eladtam :/

Gekkó még megvan és kaméleon is.


[link]


Teknősöm nem volt, de kiskoromban egy haveromnak volt egy nagy teknőse, ami járkált a lakásban és ha ráálltunk a hátára, akkor vitt. Elég nagy teki volt, nem tudom milyen fajta :/ Ja tudom a szülei meg okosak voltak, hogy nem szóltak ránk :)

2011. febr. 6. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

A hüllőtartók szerintem egy külön világ. Külön időszámítás. Más az egésznek a ritmusa, egy hüllőtartó nem várja el, hogy mozogjon az állat (állandóan) vagy kommunikáljon valahogy, sőt, legjobb esetben azt se igényli, hogy mindig kivegye az állatot simogatni, mászkálni, ilyenek.

Ilyen ember pedig nagyon kevés van, mert a köztudatban, egy háziállat, nem "csak úgy van".

Ezért van a legtöbb hüllőtartónak teknőse, mert az még elég aktív, meg nagyobb korában nem stresszel az emberi érintkezéstől, jól bírja a fogságot.

Nekem is voltak teknőseim, meg királysiklóm, korallsiklóm, és biztos, hogy lesz királypitonom is.


Az akvarisztika témakörben, pedig azért van nagyságrendekkel több kérdés, mert az nem állattartás. Az egy komplex boilógiai működőképes élő rendszer, ami elég érzékeny alapokon nyugszik, és bonyolult, szövevényes összefüggések alkotják. Ha valaki jól akarja csinálni, megkerülhetetlenül otthon kell lenni a természettudományok mindegyikében, legalább egy hangyányit, ami az akvarisztikára vonatkozik.


Viszont egy átlag kezdő haltartónak erről általában fogalma sincs, és az elején sok kudarc éri. Ezért van ennyi kérdés, meg azért, mert nagyon szerteágazó dolog.

2011. febr. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
*biológiai
2011. febr. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Hát nekem a hüllők soha nem voltak a kedvenceim, volt hogy nagyon tetszettek,de mondjuk én félek is tölük...Ugy meg szerintem felesleges lett volna belekezdeni.

A halak teljessen mások, attól nem félnek az emberek kivéve pár fajtát:)

2011. febr. 9. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Hát igen...sokan félnek a hüllőktől.A halakban, azt szeretem, hogy leülök és órákon keresztül tudom nézni. Megnyugtató hatással van az emberekre, egy szépen berendezett, nem túltelepített akvárium.
2011. febr. 9. 20:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!