Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért van az, hogy mindenki...

Miért van az, hogy mindenki mást mond?

Figyelt kérdés

Adott egy mondjuk úgy kezdő akvarista. Én! Jó nem teljesen kezdő, de van még mit tanulnom bőőőven!

Szóval teljesen elbizonytalanítják a még hozzá nem értőket, azzal, hogy mindenhol mást mondanak!

Egy példa: bementem egy állatkereskedésbe, kosaras növényt vettem, amire azt mondták, hogy ültessem el úgy nyugodtan kosarastól.

Következő alkalommal bemegyek másikba, ott ugyanarra a fajta növényre azt mondták, hogy vegyem ki a kosárból, úgy ültessem el, mert nem tudom milyen műtrágya van benne, és az nem feltétlen jó a halaknak!

Na most a "hülyegyerek" honnan "szpoizza" ki, hogy most melyik a helyes megoldás?

Hát már azt sem tudom lassan, hogy mi van!:D


Tudom ott vannak a fórumok, de én szeretem személyesen megbeszélni az ilyen dolgokat, meg ott is mást mondana mindenki.


És még egy dolog: Ajánlanátok akvaristás könyvet, ami nagyon jó? Azt legalább biztos, hogy hozzáértők írták.

Előre is köszi!


23L


2011. febr. 6. 22:36
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

-"szpoizza"

+"szopizza"

2011. febr. 6. 22:37
 2/18 anonim ***** válasza:

A kereskedőkre általában nem szabad hallgatni.. A fórumokon, itt is sok az eltérő vélemény, sajnos gyakran olyanok is beleszólnak, akik nem értenek hozzá, vagy akik nagyon elvakultan hiszik, hogy csak az ő megoldásuk a jó.

A növény esetében a megoldás egyébként az, hogy kiveszed a cserépből és úgy ülteted el. A kőzetgyapot csak a gyökeret védi a szállítás során, a növénynek és az akvárium élővilágának sem tesz jót hosszú távon.

Jó könyvek:

Horn-Zsilinszky: Akvarisztika

Pasaréti Gyula-Pethő Pál Zoltán-Illyés Csaba: AKVARISZTIKA

Ha nem találod őket, akkor szívesen elküldöm elektronikus formában.

2011. febr. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Ja, és még Pasaréti: Akvarisztika kezdőknek és haladóknak.

Ez is megvan.

És Jeremy Gay: A tökéletes akvárium

Szuper, ez sajnos nincs meg :/

2011. febr. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen utánuk fogok nézni.

És, ha kiveszem a növényeket, és úgy ültetem el, célszerű egy nagyobb kőre lazán rágumizni ugye?

2011. febr. 6. 22:49
 5/18 gfero ***** válasza:
Brián Ward egészséges halak a lakásban egy jó könyv.mielőtt az ember megvesz egy adott növényt vagy halfajt utánajár előtte hogy milyen körülmények felelnek meg nekik és nem hagyatkozik az eladóra hanem céltudatosan vásárol ,vagy csak megbízható helyről vásárról ahol tudja hogy szakemberek vannak
2011. febr. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

ahova leginkább járok állatkereskedésbe, ahol azt mondták, hogy vegyem ki a kosárból a növényt, én arról a helyről úgy tudom, nagyon jó!

Olyan szakszavakat mondanak az eladók, hogy a fülem ketté áll, szoktam nekik mondani, hogy Magyarul légyszi, egy pár hónap múlva talán beszélgethetünk így is, de még ne:D:D

2011. febr. 6. 22:52
 7/18 anonim ***** válasza:
Vegyél akváriumi táptalajt és ültesd abba csipesszel egyenként, az a tuti.
2011. febr. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Kosár nélkül meg gyapot nélkül, szal ezeket a szarokat szedd le a növényről. Ha nincs táptalajod, akkor maradhat.
2011. febr. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Platypus ***** válasza:
A kerti növényeket is műanyag cserépben árulják, és azokat se ülteted cserepestül a földbe. Ráadásul ronda is lenne úgy. A cserép meg a gyapot csak a szállítást teszi biztonságossá, amúgy semmi szüksége rá a növénynek. A gumival nem tudom mit akarsz elérni. Ha a növényed Anubias, Microsorum vagy más rizómás növény, akkor nem kell beültetni, csak valami tereptárgyra rákötözni. Ha nem ilyen, és nincs gyökere, akkor egy csipesszel lehet mélyen leültetni a talajba, és akkor nem jön fel. Ha dús gyökérzete van, akkor egy kis gödröt kell neki ásni, és úgy leültetni a növényt, hogy a gyökerek vége ne kandikáljon ki. A gyökerek tövének jót tesz, ha pár mm fedetlenül marad.
2011. febr. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Ma már nincs akváriumom,de mikor én is kezdő akvarista voltam,a nevelőapám állandóan okoskodott,hogy ez nem jó,meg az nem jó,ennek ellenére nagyon jól érezték magukat a halaim a legegyszerűbb csapvízben,ő meg csinált egy ellen-akváriumot,hogy demonstrálja,hogy csinálják a profik,2 hétig csak azzal foglalkozott,hogy beállítsa a víz PH-ját,aztán kölcsönkérte a zebradánióimat,amik másnap reggelre mind hanyattúsztak.Szóval.szerintem úgy csináld,ahogy neked beválik. Nem kell mindig másokra hallgatni.
2011. febr. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!