Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 18 W-os 8500K-s fénycső jó...

18 W-os 8500K-s fénycső jó növényes akváriumba?

Figyelt kérdés

Igy hírdetik .: " Gro-lux fénycső. A nappali fény hiányában szenvedő növények növekedését elősegítő 8500 Kelvines fénycső.

Növényházakban és akváriumokban használatos. Kiemeli a halaknak és a vizinövényeknek a színeit."


2011. febr. 7. 13:59
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:

Egy cső az kevés lesz.


Pl ehhez jó, anubiashoz. [link]

de ennek meg nem kell táptalaj se



hát ha már van talajod, akkor vegyél 2 csövet, és akkor nagyjából bármilyen növényt belerakhatsz.


Mondjuk nem egy hemiantust, mer annak bazi sok fény kell, de ilyen átlagos növényeket lehet tartani.

2011. febr. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 A kérdező kommentje:

Ezt már láttam valamelyik kérdésnél a válaszok közt :)

Szép nagyon.

Ezek milyen fajta növények? És milyen táptalajt, vagy tápszert használsz?

2011. febr. 7. 21:55
 13/36 A kérdező kommentje:
Vennék 2 csövet, csak egy férő helyem van amibe belemegy a cső.
2011. febr. 7. 21:56
 14/36 anonim ***** válasza:

A második az anubias nana, vagy anubias nana petite vagy mi.

Az anubias félék a leg igénytelenebbek a világon. Annak pont hogy kevés fény kell, vagy egy félárnyékos rész az akiban, mert az sok fényen képes bealgásodni.


A másikba a kékbe hát van Hydrocotyle a jobb szélén az mai ilyen nagy levelek, világos zöld nagyon. Aztán a többit azt pont nem tudom. Nem jöttem rá és a boltos se tudta amikor vettem hogy mit árul :) Valami hülyeséget mondott, bakopa, vagy mi de olyan növény nem is létezik.

2011. febr. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:

Mindegy, hát két csővel egy táptalajos cuccba azért már majdnem mindent be lehet rakni. Aminek kevés a fény, az meg elsárgul, lekókad. Azt észre veszed.


Hát én a tápozást azt nem viszem túlzásba. Sose voltam nagy tápozó, nem akarom a halakat gyilkolni, réz tartalmú tápokkal, de egy nagyon kevés sera florena van benne heti 1x. Aztán lehet hogy az pont semmit sem ér, azt nem tudom.

2011. febr. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:
Én is sera florena-t használok + táp talajt :)
2011. febr. 7. 22:06
 17/36 anonim ***** válasza:

jóaz


ennek a tetején meg van 2 napon, és plusz a jobboldalára pakoltam még két kompakt izzót, mer ott vannak a fényigényes növények (meg van egy kék vízalatti neon is a tetején, nemtom minek, mert az inkább csak a függönyt világítja)


[link]


és látszik is, hogy ahol telibe kapja a fényt, az ott jobboldalon még kicsit szebb, mint baloldalt ahol már csak a 2 cső éri.

[link]


Hát ez meg ilyen lilaoepsis vagy Echinodorus fű, nemtudom megmondani melyik, mert nem tudom mi a különbség, olyan egyformák fű -fű.

Meg van benne Karolinai tündérhínár is pár szál

aminek meg piros a teteje, vagy ilyen barnás, az talán Rotala, de nem biztos, mert annak tök pirosnak kéne lennie. Az gyorsan nő csak valaogy zöld, és csak a teteje pirosodik be.


Az a baj, hogy ahol veszem a növényt, ott az eladónak fingja sincs hogy mit árul, és nekem kell kitalálnom :)


Egyébként ezek is szebbek lennének táptalajba, az biztos, de arra nincs pénzem, majd egyszer talán.. elvegetálnak így is, sok fénnyel :)

2011. febr. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
2 napon = 2 neon, csak már hülyeségeket írok :)
2011. febr. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:

nagyon szép :))

csak az átokhínárt ismertem fel :DD

még nincs kész teljesen az aksim. ha kész lesz mutatok én is képeket :) szerintem 2 hét biztos kell még neki.

2011. febr. 7. 22:25
 20/36 anonim ***** válasza:
nem tudok minden akiba venni táptalajt, mer az már kész vagyon :) de szép lassanként majd itt is lesz ebbe a nagyba, de ennek elég csak a jobb felébe. Baloldalt jávai moha van az annak nem kell talaj :)
2011. febr. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!