Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Gömbhalról mit tudtok? Konkrét...

Symmer kérdése:

Gömbhalról mit tudtok? Konkrétan lent

Figyelt kérdés
van ien pici édesvizi gömbhal birja az vagy csak megveszed heti négy betegség vagy mi??
2011. febr. 7. 21:01
1 2
 1/17 anonim válasza:
2011. febr. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát nekem volt törpe gömbhal is, meg normális méretű is.

Ez két külön faj, nem lehet együtt tenni őket. Most melyik van neked? Az a nagyon pici ami akkora mint egy naon, az a törpe. Élő halkajával kel etetni, szunyoglárva pl és úgy 9 napot bír ki kaja nélkül aztán megdöglik.


A nagyobb gömböt azt lehet etetni fagyasztottal is. A mini az nálam nem ette meg a fagyit.


És hát sózni kell egy kicsit a vizüket. Ennyi.


A kicsik nagyon cukkerek, én nekem abból volt 4db és darázsgébbel tartottam együtt, mert az is olyan mini. Mindegyik ilyen nagyon félénk volt..



A normál gömbhal az meg nem félénk, az játékos, odateszed az ujjad, és már jön oda, hogy leharapja. Persze nem tud harapni.

2011. febr. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
parancsolsz?!
2011. febr. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
Édesvízi gömbhal?
2011. febr. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Szóval a normál gömbhal az olyan 3-4 centis szokott lenni boltban. A törpe meg olyan másfél centis kb.


Mindegyiknek olyan szeme van, hogy így forgatják össze-vissza, poén ahogy nézelődnek.


A nagy gömbhalat azt ilyen 100 literbe kell rakni legalább, és az olyan hogy ha abból többet veszel, akkor csak egy marad a végén, mert kinyírják egymást.



A törpe gömbhal meg egy csapatban van a többiekkel belőle lehet sokat venni kis akváriumba is, hát még egy 20 literesbe is akár, de inkább 40. Az nagyon barátságos és félénk, azt pl nagyobb halakkal nem is szabad összerakni, mert olyan kis mimóza lélek.

2011. febr. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Brakkviziek ezek. Tehát félsós vízbe kell tenni.
2011. febr. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 gfero ***** válasza:
69%
kínai billenytyűzetted van ?
2011. febr. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Kis tengeri sóval megsózod a vizet és kész.
2011. febr. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
guppik+1 betta melé mehetne egy törpe :)?
2011. febr. 7. 21:13
 10/17 anonim ***** válasza:

A törpnek sózni kell a vizet, a bettának meg nem, és a guppinak sem. És lehet hogy a betta bántaná, azt nem tudom.


Mondjuk egy kettő közötti vízbe, mármint nem olyan sósba, hát necces. Nem tudom.

2011. febr. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!