Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Törpe gömbhalról (Tetraodon...

Törpe gömbhalról (Tetraodon travancoricus) információk?

Figyelt kérdés

Nem találok olyan írást róla, ami 100%-ban kielégítené a kíváncsiságomat, meg sok helyen különbözőt írnak.


Érdekelne például az ára, mert volt neten, ahol 450 ft-ért árulták, de itt a kereskedésben 2500 volt, ami azért nagy különbség. (azóta sincs ilyen hal) Mennyire társas hal, mekkora akváriumot igényel és élő kaján kívül megeszik-e fagyasztottat vagy mást esetleg? Volt ahol nagyon lágy vizet javasoltak, volt, ahol keményebbet.

És végül annyi, hogy mennyire eszi a növényeket? :)

Remélem valaki tud segíteni, akár linkkel is. :)


2011. ápr. 24. 21:56
 1/6 Dioxyde ***** válasza:

[link]


Szia ennyit találtam csak:D az ára meg lehet nagyker árat láttál,vagy pl kis városban egy guppit megveszel 150 ért egy plázában meg 350 ért szal ilyen különbségek is lehetnek :)mást nem tudok mondani

2011. ápr. 25. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 gfero ***** válasza:

az első link az más halfaj

.. Kedvelik az apró csigákat, sórákot, tubifexet, rovarlárvákat,földigilisztát ,vörös szúnyoglárva .csak lúgos kemény vízben lehet tartani meg sózni kell a vizüket.a fagyasztottat is megeszi de az élőt jobban kedveli.kb.150 liter kell neki. a növényeket nem bántják.

2011. ápr. 25. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Platypus ***** válasza:
59%

Az első válaszoló linkje szól a te haladról, csak a régi latin nevén szerepel a faj. Gfero leírása a zöld gömbhalra vonatkozik, a törpe gömbinek nem szabad sózni a vizét, és nem is kell 150 liter.


Ez az oldal csak és kizárólag a törpe gömbhalról szól, minden ott van ami neked kell: [link]

2011. ápr. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :)
2011. ápr. 25. 08:41
 5/6 anonim ***** válasza:

Én csapvízbe tartottam 4 kis halacskát régen, hát gondolom 24 fokban, de úgy elvoltak abban.

Aranyosak voltak, kis picik, nagy szemeikkel néztek mindig. Olyan 9 napot bírnak ki kaja nélkül, valahol olvastam régen, aztán mindig etettem is, nyaralni se mentem el 2 hétre, még 1-re se nagyon. Hát én csak élő kaját adtam nekik, tubi és szunyoglárva, mert mást nem ettek ... aztán az is lehet, hogy elkényeztettem őket, én nem tudom. Mondjuk szerintem az élő artémia sórákot és a vizibolhát is megeszik, mert az is mozog.


Valameddig tartottam őket, talán 1 évig, egy kis 20 literes akváriumba de hát ezek olyan minik, hogy elég volt nekik akkora. Aztán hát más halat nem igen rakhattam mellé, mert mindentől féltek, még a neonhaltól is. Olyan kis parásak voltak. Raktam mellé darázsgébet, az az egy, amivel teljesen jól elvoltak, mert nem foglalkoztak egymással, és méretkülönbség nincs, ugyanakkora az is.


Én olcsón vettem. Az Atlantiszban régen, de szerintem csak véletlen volt, talán csak valaki bevitte hozzájuk. Ja elég különleges, mert máshol se láttam sehol. Én meg eladtam valami tök olcsón úgy egy év mulva, mikor leépítettem néhány akváriumot.

2011. ápr. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Platypus ***** válasza:
Pár hónapja is volt az atlantiszban, de az árát nem néztem.
2011. ápr. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!