Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől lehet a Red Cherry...

Mitől lehet a Red Cherry garnélám nyakán, keresztben lévő csík, mintha ketté akarna válni?

Figyelt kérdés
Ha valaki ír nekem egy email címet, még képet is tudok mutatni róla.
2011. febr. 8. 12:41
 1/10 anonim ***** válasza:
Inkább ide rakd fel a képet.
2011. febr. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem egy sárgás, rombusz alakú elszíneződésről van szó a nyakán, a bőre alatt?

Ha igen, azok az ikrái, melyek majd vedléskor "kerülnek elő", ekkor termékenyítik meg őket, majd további nevelés céljából a garnélák fara alá kerül :)

2011. febr. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem ilyen? Ez még normális:


[link]

2011. febr. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy nem bírja levetni a páncélját...nekem egyszer volt egy folyami rákom,vele mikor ez történt,sajnos elpusztult...mintha nem birt volna levedleni.De az is lehet,hogy most fog.Olyan repedésszerűség volt a nyakán az enyémnek,mintha kettétört volna.
2011. febr. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Platypus ***** válasza:
Ezt a csíkot akkor látni, amikor tele van éretlen petével a nőstény, és már közel a vedlés, nem fér el rendesen a bőrében. Normális jelenség, nem beteg az állat.
2011. febr. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Azok (az éretlen peték)nem párhuzamosan vannak a gerinccel? Én arra gondoltam,hogy amikor keresztbe van a repedés a gerinccel.Nálam ilyen volt,sajna el is pusztult..
2011. febr. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a pozitív hozzáállását, és segítségét.


Tehát keresztben van a csík, és nekem is elpusztulnak az ilyen rákjaim. És azt is megfigyeltem már, hogy több nőstény hullik el, mint a hím. Sőt, jóformán csak azok. 2-3 hetente egy.

2011. febr. 9. 15:57
 8/10 anonim ***** válasza:

Írj szentgyőnek, ő az egyik legnagyobb garnélaszakértő Magyarországon, ráadásul még szóba is áll veled a blogján.

[link]

Szerintem valami hiányzik a vizedből, például ásványi anyagok, így nem tudnak vedleni, ezért elpusztulnak.

2011. febr. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Oké Murr.


Köszi szépen. Az lehet tényleg mert én Cork-ban ( Írországban )tartom ezeket a rákokat, és itt 1-2 NK-s víz van. Néha teszek hozzá kemény vizet is, de lehet hogy itt tényleg valami hiányzik, ami viszont otthon meg van.

2011. febr. 10. 11:10
 10/10 Platypus ***** válasza:
Ez a víz túl lágy ennek a fajnak, 10 Nk körül lenne optimális. Használj zúzott márvány aljzatot és mészkő díszeket. Keménységet növelni szerencsére egyszerű, létezik rá vegyszer is.
2011. febr. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!