Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy használjam? Parakill...

Hogy használjam? Parakill dezinfektel kombinálva? Mért nincs ezeknek rendes használati útmutatója?

Figyelt kérdés
Mindegyikből teljes adag,vagy fele fele ?
2011. febr. 10. 10:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Remélem csak azért akarod használni, mert tényleg baj van....


Én régebben használtam ezeket, de pont ezért (amit te is kérdeztél) abbahagytam, és helyette jódmentes sót használok (asztali só). 5L-re kb 1 kanál sóval számolok, azt felkeverem egy vödöbe és beleöntöm az akiba, úgy hogy ha van az alján még só az ne menjen bele... persze nem mindig, csak amikor látom, hogy vakaródznak a halak, részleges vízcsernél... ha csak egy hallal van gond azt kiveszem az 5L-es vödörbe, "besózott" vízbe, és hagyom, hogy meddig? Hát ez attól függ.... ha nagyon látod rajta hogy beteg (pl: pikkelyborzolódás), akkor tovább, ha csak bacis - felszínes hámsérülései vannak (szakadt úszók) akkor csak 1-2 óráig, utána vissza teszem a helyére. Náluk az elmúlt 3 évben nem is volt tömeges halpusztulás, és csak 4 éve van 180Les aksink. ( mi anno darakórral és hasvízkórral együtt kezdtünk, sajnos ilyen halakat sóztak ránk :( ) Azóta számomra az a legszebb pillanat amikor látom megöregedni a halakat :) és nem az amikor eszeveszett tempóban öntögetem az akiba a kemikáliákat 4-5 hónapos (!) halakra hogy életbe maradjanak


A só mellett még kipróbálhatod azt is, hogy megemeled a víz hőfokát +6-8 C-al... kb 28C-ig, majd fokozatosan leviszed 2-3 nap múlva...


Viszont ha értékes halaid vannak, vagy nagyon a szívedhez nőttek, akkor érdemes ellátogatnod a z akvarista.hu oldalra, vagy felhívni egy halakra szakosodott állatorvost :) ez utóbbiban sajna nem tudok segíteni)

2011. febr. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
milyen betegségre akarod használni ?
2011. febr. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Sajnos baj van,szombaton beteg lett egy halam ,fehér pontok lettek a kopoltyúja körül,és nagyon gyorsan mozgott a kopoltyúja.Azonnal hőfok fel parakill belemint ahogyan itt ajánlották.Azóta lement 2 parakillos kezelés,nem javult semmit,ma reggel úgy úszott mint akinek hólyaggyulladása is lett és elpusztult azóta.A többi halon nem látok semmit,kivéve egyen van egy pici fehér folt szintén ugyan ott,de más tünetet egyenlőre nem produkál.Ma megint vízcsere és nyomtam megint parakillt a vízbe.csak olvastam hogy dezinfektet is szoktak,de az adagolást nem értem,ezért kérdeztem.
2011. febr. 10. 12:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!