Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Már megint mi bajuk van?...

Már megint mi bajuk van? Kidülledt szem, étvágytalanság?

Figyelt kérdés
most kezeltem őket parakillel,ettől lehet ?
2011. febr. 12. 16:09
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Hát, ez így "sajnos" elég rendben lévőnek tűnik, azért sajnos, mert jobb lett volna, ha kiderül az ok.

esetleg a kajából lehetne visszábbvenni, nehogy túletetés legyen, meg a szivacsszűrőt motorosra cserélni, de igazából egy jó szivacsszűrőnek el kéne bírni 6 neonnal.


Beteges ez az állomány, az is közrejátszhat, hogy az előző betegség legyengítette őket, illetve a gyógyszeres kezelés hazavágta mind a lebontó baktériumokat, mind a halak védő baktériumait.

Ez a baj a hal betegségekkel, hogy ritkán jönnek egyedül.


Egyelőre semmiképpen ne telepíts új halakat, amíg nem lesz tünetmentes az aki, aztán pedig lehet, hogy máshonnan kéne halakat vásárolni. (bár nem hiszem, hogy ez lenne a baj)

2011. febr. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
fél éve vannak meg most lettek betegek,az ottok nem,csak a neonok.De igazából azok között is látok olyat aminek látszólag semmi baja.Nem etetem őket túl,sőt.
2011. febr. 13. 16:11
 13/16 gfero ***** válasza:
ez a víz rósz irányba való eltolódása miatt is ki szokott alakulni ami általában ha nincs más betegség magától helyrejön,csináltál a kezelés után 50%vízcserét ha igen várj egy hetet ameddig beindulnak megint a lebontó baktériumok mivel a gyógyszeres kezelés miatt az összes hasznos baktérium is elpusztult.nem ártana leméretni a víz paramétereit is akármelyik akvarisztikai boltban megcsinálják kb.300ft-ért.de ha nagy a hassuk is akkor sajnos hasvízkor jele is lehet
2011. febr. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Persze csináltam vízcserét,nem nagy a hasuk,csak nem akarnak enni.Nagyon messze van tőlem akvarisztikai bolt ,így nem tudok vizet méretni.Akkor várok.
2011. febr. 14. 12:41
 15/16 gfero ***** válasza:
nem muszáj méretni csak én mindig szeretem tudni a víz paramétereit mivel én ion cserélt vízzel keverem a csapvizet a kényesebb halaknak.de én vettem tetra tesztet és otthon végzem a méréseket.de ha nem kényes halaid vannak nem kel mérni viszont a heti 25-30%vízcserét ne had ki.reméljük hogy rövid időn belül helyrejönnek.kezelted min 6 napig?mert 3 nap kezelés után kell 50%-os vízcserét csinálni és még 3 nap kezelés ,a végén megint 50%-os vízcsere és a hőfokot fel kelet volna tekerni 28-30 fokra,ha nem így csinálod nagy az esélye hogy a betegség vissza jön mivel a kórokozók nem pusztultak el teljesen a vízből
2011. febr. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Teljesen így csináltam ahogy leírtad !

Azóta újjabb fejlemény van sajnos,egyik neon oldalán fehér valami,most estére eltünt viszont lett a halon egy pici luk.Azon gondolkodom ,hogy kipecázom holnap őket,és egy neptun gyorsfürdetőbe rakom mind.

2011. febr. 14. 18:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!