Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Beletehetem? Találtam egy...

Beletehetem? Találtam egy követ a kertben kb 4 kilós és nemtudom hogy beletehetem-e . Van pár kép is

Figyelt kérdés

[link]

[link]


2011. febr. 12. 17:29
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem látszik mészkőnek, de önts rá sűrűbb ecetet.

De vigyázz, mert egy ekkora kő nagyon könnyet szétvághatja egy akvárium kinézetét. Úgy hogy csak óvatosan:)

2011. febr. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Csepegtess rá háztartási sósavat, vagy tömény ecetet.Ha pezseg, akkor nem szabad, mert mész tartalma van, és keményíti a vizet.Ha sügereid vannak akkor belerakhatod anélkül is, hogy megnéznéd, mivel ők szeretik azt.
2011. febr. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Platypus ***** válasza:
A kép alapján gránit. Azért vizsgáld meg ecettel, ha pezseg, akkor tévedtem. Ha nem pezseg, akkor beleteheted. Ne felejts el valami szivacsot rakni a kő alá az akváriumban, ekkora már megrepesztheti az üveget, ha nem oszlik el a súlya.
2011. febr. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Bocs elírta 14kg.
2011. febr. 12. 18:15
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem pezseg ugyhogy beraktam egy vödör hypos vízbe ázni .
2011. febr. 12. 18:34
 6/10 anonim válasza:

Ez nem mészkő (véleményem szerint). Az ecet nem csinál semmit a mészkővel - legalábbis amivel én dolgozom - és a gránittal sem. A sósavat nem próbáltam még.

A képen úgy néz ki, mint egy tört gránit felület, de elég rossz a kép, amit feltöltöttél.

Andezitnek is lehet ilyen felülete.

Gránitot szerintem nem találsz csak úgy a kertben.

A hypónak semmi értelme.

2011. febr. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A hipós vízből azonnal vedd ki. Az kinyírja a halaidat, ha bele teszed az akváriumba. Vegyszerrel nem akváriumozunk!!
2011. febr. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Bálint Bernát válasza:

Üdv!

Gránitnak tűnik...hol az a kert ahol ilyeneket találsz? :)

2011. febr. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Náluk a szikla kertbe :P
2011. febr. 13. 21:31
 10/10 anonim válasza:

Akkor örülhetsz, mert nagyon kivételes vagy!

Nagy érték a gránit!

2011. febr. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!