Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Beletehetem az akváriumba?

Beletehetem az akváriumba?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem tudom lerögzíteni a növényeimet normálisan. Már próbáltam kaviccsal, nem sikerült. Biztosan a talajjal is gondok vannak, idővel le fogom cserélni, de az még nem most lesz. Tudom, hogy vannak növénysúlyok, 3 boltba bementem itt, ahol lakom, kb. azt sem tudták miről beszélek....


Arra gondoltam, hogy rozsdamentes csavarral rögzíteném őket, a menetére f@szán rá lehetne kötözni a cérnát/damilt!


2011. ápr. 17. 16:35
1 2
 1/15 gfero ***** válasza:
100%
egy kisebb hálóba,függönybe tegyél kavicsot amit beledugsz az aljzatba és azt kötözd a növényre így biztos nem jön fel
2011. ápr. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
ez sem rossz ötlet, köszi! De ha úgy alakul a csavart is beletehetem? Arról nem írtál!
2011. ápr. 17. 16:42
 3/15 anonim ***** válasza:

Én a csavart nem javaslom. Szokták használni szűrőépítéshez, de még ott is bevonják szilóval, mert káros lehet.

Függönyből is csak műszálasat, vagy a szúnyogháló mégjobb.

De aranyhalas akváriumban én például kavicsra gumizom a növényeket, lazán, mégis megtartja mindet. Pedig ők túrkálnak ám ezerrel.

2011. ápr. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 gfero ***** válasza:
100%
elvileg nem lehet gond egy édesvízi akváriumba tőle de még nem próbáltam ki és nem is halottam hogy valaki csavarral rögzítette volna.
2011. ápr. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

akkor csak nekem vannak ilyen elvetemült gondolataim, hogy csavarral rögzítsem?:D De annak a menete tényleg jó lenne, arról nem csúsznak le semmi.

Nem aranyhalaim vannak, én nem tudom miért jönnek fel.

Van egy hatalmas algaevőm, de ő nem hiszem, mert olyan finoman szokott "ráülni" a növényekre, hogy nem igaz.

Viszont van olyan takarítóhalam, valamilyen csíkok. Na hát ők, mint a vakondok, úgy beletúrják magukat az aljzatba..

2011. ápr. 17. 16:52
 6/15 gfero ***** válasza:
ilyened van [link]
2011. ápr. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
nem nem ilyen. fekete, és zöldessárga színű, a csíkjai pedig függőlegesek vastag sávban. Díszhalon, nem is találtam olyat, mint ők. hm...
2011. ápr. 17. 17:00
 8/15 A kérdező kommentje:

[link]


a 3. és a 8. képhez tudnám hasonlítani.

2011. ápr. 17. 17:02
 9/15 A kérdező kommentje:
de inkább a 3.
2011. ápr. 17. 17:03
 10/15 gfero ***** válasza:
még egy próba [link]
2011. ápr. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!