Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ezek közül a halacskák közül...

Ezek közül a halacskák közül mindegyiket lehet kapni Magyarországon?

Figyelt kérdés
[link] Nagyon megtetszettek ezek a pici ámde különleges halak! A két fő kiszemeltem a Galaxy Razbóra és a Pseudomugil Gertrudae. Őket lehet itthon kapni? Debreceni vagyok.
2011. febr. 12. 22:56
 1/7 Platypus ***** válasza:

Amiket már láttam (pesti) boltban, vagy másoktól hallottam hogy van: Boraras urophtalmoides, B. brigittae, B. maculatus, Pseudomugil gertrudae, Galaxy, parázslazac, endler guppi, törpe fogasponty(nem az elegáns, hanem a "mezei")


Az aquadepóban mind a két kiszemelt fajodat megtalálod.

2011. febr. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Gertrudae nem volt még legutóbb az aquadepóban, nem a P. Furcatussal kevered? Galaxy valóban van, de ez ugye Pest, tehát mindegy.


A gertrudeát én javasoltam az oldalra kitenni, én tartom garnélákkal, de egy magánszemélyből szerteztem be, aki Thaiföldről rendelte be, tehát kereskedésekben még ritka. Galaxy, boraras, endler és amandalazac már nagyobb eséllyel fordul elő. A többiek szintén ritkák.

2011. febr. 12. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Bemész egy kisebb állatkereskedésbe, aztán rendelsz tőle halat.


Én úgy csináltam itt pesten, de ezt Debrecenbe se csinálnám másképp, ha ott laknék :)

2011. febr. 13. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Platypus ***** válasza:

Murr: te mondtad hogy ott van és elhittem neked :)


Utolsó: ha tudnád, hogy hány halasnál próbáltam már nano halakat rendelni. Úgy néztek rám, mintha gyilkosbálnát kértem volna minimum. (Van ahol a boltos nem is értette, mire jó egy olyan pici hal.) Egynémelyik hal tényleg ritka, sose hallott róluk a kereskedő, rendelni meg csak azt lehet, amit a nagyker vagy a beszállító raktáron tart. Ez néhány fajra stimmel, endlert, galaxyt, Boraras urophtalmoidest(brigittae néven) szoktak szerezni, a többi kutya vacsorája.

2011. febr. 13. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én a furcatust mondtam, az is egy hasonló, gyönyörű kalászhal de kicsit nagyobbra nő.

[link]

2011. febr. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Bp-en mindkettőt lehet kapni.
2011. febr. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek! :)


Az egy dolog hogy Pesten is lehet kapni, sokat nem érek vele. :D

2011. febr. 13. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!