Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik a legjobb német könyv...

Melyik a legjobb német könyv + munkafüzet kezdő felnőttek?

Figyelt kérdés
2010. máj. 29. 08:40
 1/4 anonim ***** válasza:

hát, én a Start könyvekből tanultam, szerintem elég jók.

Bár az is igaz, hogy más német nyelvkönyvet se láttam még :D

2010. máj. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Attól függ, mihez kell. Nyelvvizsga a végcél, vagy csak hogyha az osztrákoknál eltévedsz, tudj útbaigazítást kérni, vagy szókincs, vagy nyelvtan fontosabb neked, vagy mi?

Amúgy személy szerint kimondottan jóval (ami mindenre kellő figyelmet fordít) még nem találkoztam, pedig majd ha vállalok magántanítványt, akkor azért nem ártana valami jó, de sajnos az eddigi kedvencem (amit a legjobbnak tartok) még rendszerváltás előtti, és már nem lehet kapni (nekem is a nyelvtanárom adta kölcsön az övét 4-5 éve...)

2010. máj. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Idegenforgalomban szeretnék elhelyezkedni, úgyhogy mindenképpen a nyelvvizsga-színvonal a végcél, szaknyelvvel bővítve. Végülis még totál az elején vagyok, úgyhogy bármilyen javaslatot elfogadok.
2010. máj. 29. 11:31
 4/4 anonim ***** válasza:

Én a Maklári Tamás féle Lazán németül! sorozatot merem ajánlani. Nagyon szórakoztató könyv, a diákjaim élvezik a tanulást. Kellemes tempóban halad, és a könnyed nyugati nyelvkönyvekkel ellentétben benne van a régi magyar nyelvkönyvek vaskalaposság, vagyis rendszeresen vissza is kérdez, elmélyíti a korábban tanultakat. A 3 kötettel, napi 1-2 óra tanulással, nulláról középfokú nyelvvizsga-szintre juthatsz. A 4. kötetet csak akkor vedd meg, ha felsőfokúra készülsz.


Egyetlen hátránya, hogy hanganyag nincs hozzá, de 1. a német kiejtés pofonegyszerű: nem nehézség, mint pl. az angolnál vagy az orosznál; 2. a mai telekommunikáció világában könnyedén nézhetsz német tévécsatornákat.


Nemrég megjelent egyébként a könyvhöz kapcsolódó, kétrészes tesztkönyv is, sok-sok jó feladattal (Maklári: Német feladatlexikon I-II.), de ez sajnos beszerezhetetlen. Nekem megvan, a dolgozatokat rendszeresen ebből fénymásolom.

2010. máj. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!