Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kinek van az akváriuma a...

Kinek van az akváriuma a hálószobájában?

Figyelt kérdés

Beszeretném rakni ide a hálószobába.

Titeket nem zavar este a szürö hangja / az esöztetőé/levegöztetőér?


2011. febr. 16. 09:50
 1/9 anonim válasza:
Nekünk anno a tv szobában volt. Ha nem zavar a szűrő hangja, bevállalhatod. Elég hangos (a csendhez képest):D
2011. febr. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A páromnak is a hálójában van az akvárium, de nem olyan hangos az a szűrő, hogy ne lehetne elviselni, esténként meg kicsit olyan, mintha duruzsolna...
2011. febr. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha ügyes vagy, majdnem némává tehető a szűrő. Egyrészt jó minőségűt kell venni, másrészt nem kell hagyni levegőt porlasztani, csobogni, elég, ha jól beállítva fodrozza a vízfelszínt. Ennek alig van hangja.
2011. febr. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem is a hálószobába van,de minket egyáltalán nem zavar a szűrő hangja,szinte nincs is.Ki nem raknám amúgy a szobából az akváriumomat:)
2011. febr. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Engem nem zavar, pedig 2 akváriumom van, és mindegyikben levegőztető van.
2011. febr. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát engem zavar. Lehet hogy csak azért, mert én egy nyugis

környéken lakok, és amikor bekerült az akvárium a szobámba, este nem bírtam aludni. Másnap már a nappaliban landolt az akvárium... És zavart is. Ha van rá lehetőségem , a környezet alkalmazkodjon hozzám, és ne én hozzá...

2011. febr. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: "a környezet alkalmazkodjon hozzám, és ne én hozzá..." - hát ezzel a felfogással van a baj, ezért pusztul ki minden előbb vagy utóbb a világon. Nehogy már valami éljen körülöttünk az embereken kívül, de azért legyen jó idő, friss levegő, kaja, tiszta víz, energia stb. Mi csak elvesszük és majd valaki vagy valami pótoljam ezeket. Meg kéne próbálni kompromisszumokat kötni a természettel és talán később is még élhető lesz a világ.
2011. febr. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy nem tudnék már ilyen hangok nélkül aludni.

Ha pl. már nagyon eltömődött a szűrő, képes vagyok felkelni álmomból, mert nem a megszokott a hang. Függő lettem.. :)

OFF

Astacus!


Nagyon egyet értek! Sajnos az akvarisztikában is az emberek 90%- úgy gondolkozik, hogy az akvárium alkalmazkodjon hozzá ne az ő ízlése az akihoz.

Össze-vissza válogatnak a halakból, fényévekre vannak az ideális körülményektől.

Aztán pár hét múlva, jönnek a kérdések, (az összes fórum nagy része ebből áll) miért pusztulnak a halak?!


Azért, mert szükségszerű! Mert ha valaki a természettel foglalkozik, akkor nem lehet a természet ellen menni!

Mert párszáz millió éve kialakult rendszereket nem lehet négy perc alatt az emberek elkorcsosult ízlésére deformálni.

Pedig annyira egyszerű a megoldás. Először tájékozódni kéne a tartandó élőlények igényeiről, és olyanokat választani, aminek az életterének a kialakítása egyezik az ízlésünkel.

Bocs az offért, csak ezt most ki kellett írnom magamból, mert friss élményeim vannak erről.

2011. febr. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

oké.

A jövöhéten ugy is nagytakaritást kell csináljak az aksiba, és akkor ide teszem be a szobába.

Remélem engem sem fog zavarni a szürö hangja.

:)

2011. febr. 16. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!