Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Beteg a guppim? Ha igen, mit...

Beteg a guppim? Ha igen, mit tegyek?

Figyelt kérdés
az egyik guppim kifakult.a fejétöl kb a hasáig.de egyébként nincs semmi baja.
2011. febr. 22. 20:22
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Hát, szerintem az eleget árt, ha kipusztítja az egész baktériumflórát, mikor a halnak talán semmi baja (én is láttam már fakónak a halakat kezdőként, én is megijedtem), nem szabad mindenre öntözgetni a szereket. Először pontos diagnózis, utána jöhet csak a kezelés. Gombára amúgyis vannak sokkal jobb készítmények, a parakill főleg parazitákra van kitalálva.


Tehát előbb nézegesd, figyeld a halat, a halpenész nem súlyos és nem is gyors lefolyású betegség. Érdemes elkülöníteni a többiektől, ha van rá lehetőséged.

Innen nem ismerős semmi?

[link]

2011. febr. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
abban igazad van hogy kiöli a baktériumflórát de a későn észrevett,elhanyagolt betegség kiöli a halakat tehát lehet választani,persze halpenésznél ez nem annyira érvényes erre az esetre nem gondolom ezt. de egy időben elkezdet kezelés nagyon sók kellemetlenségtől meg óv.mindegy figyeld egy pár napig őket.a másik dolog a parakillt lehet használni darakór, fátyolbetegség, halpenész és bársonybetegség stb gyógykezelésére.vannak ettől jobb gyógyszerek is csak nem 100 ft-ért.persze vannak olyan betegségek amit ezekkel az olcsó gyógyszerekkel nem lehet kezelni de nagyon sók mindent igen
2011. febr. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 gfero ***** válasza:
a rossz akváriumi körülmények - akár elpusztult növényi anyagok vagy ürülék ami a heti részleges vízcserével nem lett leszívva, akár a túlzott eleség, elősegítik a baktériumok vagy gombák szaporodását.ilyen körülmények közt nem beszélhettünk semmi baktériumflóra megmentéséről A legjobb védekezés ellenük a halakat tiszta, oxigéndús vízben tartani és megfelelő eleséget biztosítani de ha már a halakon kezdenek elkülönülő fehér foltok kifakulni az nem jó jel és igenis kezelni kel ameddig nem késő amire a parakill megfelelő.de igaz hogy vannak jobb gyógyszerek ez pénztárca kérdése.de ha van egy külön akváriumod akkor lehet külön kezelni csak egyidejűleg figyelj a többiekre is hogy nem betegszenek meg .de reméljük hogy nincs semmi baj.
2011. febr. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
megnéztem a linket,de nem,nem ismerős egyik sem.
2011. febr. 23. 08:21
 15/18 A kérdező kommentje:
és tegnap este adtam neki parakillt,mert az volt itthon,és ma reggelre visszajött a színe,még nem az igazi,de már sokkal jobb.
2011. febr. 23. 08:30
 16/18 gfero ***** válasza:
jelezd vissza egy pár nap múlva hogy mi lett a hallal.nehogy túladagold
2011. febr. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
rendben.
2011. febr. 23. 13:52
 18/18 A kérdező kommentje:
a halnak semmi baja sincs.köszönom a válaszokat.
2011. ápr. 13. 16:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!