Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az akvárium vize barnás-sárga...

Az akvárium vize barnás-sárga szinű, mitől lehet?

Figyelt kérdés
egyre gyakrabban kell vizet cserélnem és algástalanítani az akváriumot, lehet hogy élőnövényt is kellene a műnövények mellé venni ?
2009. febr. 15. 20:08
 1/8 A kérdező kommentje:
Még annyi hozzáfűzni valóm van hogy 2 db műnövényem van az akváriumban(1 - 1,5 cm-es aprókavics) ami 35 Literes, ezenkívül a halaim jól érzik magukat.legalábbis remélem
2009. febr. 15. 20:29
 2/8 anonim válasza:
Élőnövényt rakj.A sok kaja lehet. A boltban azt mondták nekem, hogy a túl sok fénytől lesz ilyen.
2009. febr. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

teljesen jó a műnövény, az igazi még több dzsuvát fog csinálni benne..megbomlott az egyensúly, nitrit-tart. is elég magas lehet) Teljes vízcsere vízkezelóvel(pl: Tetra Aqua safe) utána crytal water-rel kezelni, szintén tetra. Szűrőt minden esetben kitisztítani, nem ártana egy szűrőbaktérium indító sem( JBL: Filter start..) Tuti recept.

Ha nem oan vészes elég venned egy műgyanta párnát(Crystal Water) beledobod a vízbe, kb 3-5 nap után az ösze dzsuvát magába szívja, kiveszed , kimosod és legalább 5ször tudod még használni..

2009. febr. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is nélkülözhetetlen az élő növény, mert sok káros anyagot lebont. És kéne egy szűrő is, azt nem írtad, hogy lenne. Nem tudom, hány és milyen halakat tartasz, de úgy számolj, hogy egy 1cm halra 1 l víz jusson. (A tényleges vízmennyiség az akvárium térfogatának kb. 80%-a)
2009. febr. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia! A természet példája alapján az a jó, ha kicsit sárgás a víz! A halak így érzik jól magukat! Ne várd el, hogy mindig kristály tiszta legyen a vized! Viszont, ha nagyon koszos akkor lehetséges, hogy túleteted őket! De ha állandóan cseréled a vizet, abba a halaid bele fognak pusztulni! És az állandó vízcserével folyamatosan kiölöd a hasznos baktériumokat, amelyek elengedhetetlenek a halaid egészséges környezetéhez!Ha koszos az aljzatod szánj rá egy kis időt és egy vékony csővel kiszívhatod belőle az üledéket! De ne cseréld a vizet állandóan!
2009. febr. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Van szűrőm is és levegőztetőm is, és az akv. ami 35L-es abban 4 db aranyhalat tartok (tervezem a nagyobb akvárium beszerzését!) túletetni szerintem nem szoktam, a szűrőt pedig csak akkor tisztítom amikor vizcsere van kb 1 héten 1X.
2009. febr. 17. 18:40
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem túl sok a hal. Az aranyhalak nagyon gyors anyagcseréjű halak.
2009. febr. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 satya válasza:
1 héten egyszer vízcsere ??? az sok,rengeteg,csinálj inkább részleges víz cserét 20-30%-osat
2014. márc. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!