Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 10 centis kubai kékrákkal...

Egy 10 centis kubai kékrákkal milyen halakat lehet tartani egy 70 literes kocka akváriumban?

Figyelt kérdés
Láttam, hogy állatkereskedésben tartanak, de azokat nem kéne megennie? Hogy és milyen állatok férnek meg a rákkal?
2011. febr. 27. 13:30
 1/8 Platypus ***** válasza:
Semmilyet. Előbb utóbb levadászná a halakat. A kereskedésben nem tétel, ha éjszakánként eltűnik egy hal. Továbbá a növényeket is kiirtja. Ez az összes nagytestű rákra igaz. Ha rákot szeretnél halak mellé, akkor a Cambarellus fajok közül érdemesebb válogatni.
2011. febr. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Esetleg dániók, baltahasú lazacok.

Azoknak a hely is elég, meg ha nincs olyan tereptárgy, amin fel tud mászni a rák, akkor nem tudja őket elkapni, mert azok mindig fent vannak, meg elég gyorsak.

Az olyan nagy halnak, amit méreténél fogva nem bánt a rák, kicsi a 70 liter.

2011. febr. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Platypus ***** válasza:
A rákok éjszaka vadásznak, olyankor a dániók is könnyen áldozatul eshetnek. Nem feltétlenül és nem azonnal persze. Régen volt kék rákom, együtt tartottam egy fiatal naphallal. Több mint fél évig jól elvoltak, aztán a naphal vacsoraként végezte. A rák gondolom addig is vadászta, csak nem járt sikerrel.
2011. febr. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. A rák már egy éve megvan és azért kérdeztem, mert a felső vízréteg nagyon üres. Igazából van egy szikla, ami felér a középső vízréteg tetejéig, de azt ki tudom venni.
2011. febr. 27. 13:55
 5/8 A kérdező kommentje:
És a baltahasú lazac? Azon már én is gondolkoztam. Azt el tudná kapni, ha nincs min felmásznia hozzájuk?
2011. febr. 27. 13:56
 6/8 Platypus ***** válasza:
Azt kéne tudni, hogy a baltahasú hogyan szokott éjszakázni.
2011. febr. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A baltahasú azt hiszem fent éjszakázik. Én még így sem javaslom. Azóta nem vagyok jóba a kubaiakkal, mióta a szemem láttára kapott el egy nála sokkal nagyobb, kifejlett vitorlást, fényes nappal. Majdnem kivágtam, de aztán mégis kapott egy kis akváriumot :) Szerintem egyedül tartsd.
2011. febr. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nálam 1db frenatusszal volt együtt és nem ette meg.

Már bazi nagy volt a rák. A frenatusz meg olyan hülye, hogy csomószor mellé bújt. Nem is félt a ráktól. De a rák mégse bántotta. Nem tudom mért, talán nem tetszett neki a színe.


Aztán volt egy 3 centis kis harcsa, azt egyből elkapta, és mint egy kiflit úgy tépte szét.


A zebradániók is gyorsak, persze van esély hogy elkapja, de nem könnyen. Viszont a frenatusz az szereti kergetni a zebradáiókat, mert a freni egy bunkó, úgyhogy abból csak egyet szabad tenni.


A követ nem veheted el tőle. Azt szereti!

Hadd másszon ki ha akar levegőzni.

2011. márc. 1. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!