Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 20 literes akvárium kicsi?

20 literes akvárium kicsi?

Figyelt kérdés
nem akarok nagyot,csak pici gyerkőc örömére.
2011. febr. 27. 16:19
1 2
 11/18 Platypus ***** válasza:
3 hal nem csapat, egy csapathalnak ez nagyon kevés a biztonsághoz. 20 literbe meg nem fér el egy rendes csapat, ezért ezek a fajok kizárva. Törperazbórákból még esetleg működik egy 6-7 fős csapat, kezdőknek a Boraras urophtalmoides faj való. A törpe elevenszülők nem igazi rajhalak, azokból elég 3-4 darab is. Nehéz beszerezni, de a törpe fogaspontyocska jó faj 20 literbe, 5 hím kényelmesen elfér. Néhány hím endler guppi is működőképes. Ezeken kívül még a Betta, és ezzel ki is fújt a kezdőknek alkalmas fajok listája. Garnélából viszont egész csapatot lehet tartani 20 literben.
2011. febr. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

17:18-as vagyok.

ez eddig oké, de a mézgurámi és a törpegurámi miért nem jó? na és a kaudi, lándzsafoltú pontylazac? (az utolsó 1ik legkönnyebben tartható hal..)

Én nem értem, hogy miért kell folyton csak a bettát v, guppy-t ajánlgatni(esetleg plattyt), aki meg mást mond, az dögöljön meg.

Csapathalakból tudom, hogy 7-8 kell. De egy kisebb benövényesített akváriumban, ahol csak ők vannak ott elég 3-4. De legyen igazatok. 7-8..

Talán a szivárványos díszmárnát a legnagyobb jóérzéssel le

lehetne szedni a listáról, meg a szumátrait és a zebradániót is gyors úszásuk meg helyigényük miatt.(bár az utóbbi szerény véleményem szerint maradhat).

Szal a lista a következő:


ezüstös pontylazac

lándzsafoltú pontylazac

(zebradánió)

mézgurámi

törpe gurámi

színjátszó dánió

melini(corydoras)-(2 db)

törpe páncélosharcsa(ebből is jó 2)

törpe szívóharcsa

fémes fogaspontyocska

foltos kaudi

platti(2-3)

törpe fogaspontyocska(1hím, 1nőstény)

vöröstorkú díszcsuka

guppy(3-4)


(Az előbbi válaszomban a minimális igényeik szerint szándékoztam leírni a halfajokat, azért írtam pl. guppynak 1 hímet és egy nőstényt. Ha valamelyik halfajt még nem tennétek a listára, akkor szóljatok konkrétan, hogy miért nem és érveljetek. A számot az előző listáról sem muszáj törvénynek venni, a csapathalaknak tegyünk 6ot.)

2011. febr. 28. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 gfero ***** válasza:
látom nem érted az első 2 lazacnak 60 liter kell,a méz,törpe guráminak 50-60 liter,dánionak 80 lit.díszcsuka 50 lit.törpe páncélos 30-40,platti,szivárványos guppi min 40.tehát nem értem miért akarod rábeszélni ezeket 20 litere?
2011. febr. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Platypus ***** válasza:
Esetleg a törpe gurámi még tényleg alkalmas lehet, egyetlen példány. Ez a faj inkább kergeti a fajtársait, minthogy vonzódna hozzájuk, és egy törpének önmagában elég a 20 liter. A csapathalak viszont nem lesznek nyugodtak a társaik nélkül, hiába kapnak sok növényt. Láttam már neont és zebradániót 3-4 fős csapatban, dús növényzetű 50 literesben, a két fajon kívül más hal nem volt. Mindegyik halnak megvolt a saját depressziózó helye, az egyik a szűrő mögött, a másik a sarokban és így tovább. Csapathalból igazából 10 példány kéne minimum, a 7-8 is csak pótmegoldás. Ennyi viszont csak az igazi nanohalakból- amik nem nőnek másfél centi fölé - fér el 20 literben. A legtöbb nanohal pedig kényes, nem való kezdő akvaristának. A törpe elevenszülők nem igénylik ennyire a társaságot, de marha nehéz őket beszerezni.
2011. febr. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Gfeo, igen, néhány helyen hallani, hogy bettának is 50 liter kell meg ilyensmi, nézd csak, nem fér el egy gyönyörűen berendezett 20 litresbe 6 neon?:

http://www.youtube.com/watch?v=oIVDVBo8dRs

vagy 2db 5 cm-es méz/v törpegurámi?

a fekete neon is ugyanannyira igénytelen, mint a kék neon, tehát azt is lehet rakni egy ekkorába. Meg minden halat, amit leírtam ide. Az egy más dolog, hogy kockázatosabb a "vízminőség elrontása" kicsiben(én arról nem beszéltem). Még tengeri halakat is lehet tartani ekkorában

http://www.youtube.com/watch?v=1-rI-nrTzEc (persze haladóknak)


Azt még megjegyezném, hogy a betta is 5 cm-re nő, ugyanúgy, mint a mézgurámi, vagy a törpegurámi, és ugyanolyan lassú mozgású.(még véletlenül labirintkopoltyús is mind a kettő). Akkor magyarázd légyszi meg nekem, hogy miért kell minimum a bettának 20l, a törpe guráminak meg 50?

2011. febr. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

ha ezt megmagyarázod, valóban fejet hajtok előtted..


//ám szerintem a hozzá nem értés itt kezdődik:

http://www.youtube.com/watch?v=akFxbfm6jSQ

http://www.youtube.com/watch?v=7uAAvJubpWg

2011. febr. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Platypus ***** válasza:

Kedves 15.01!

Az általad linkelt egyik akvárium se 20 literes! A címben a 20L arra utal, hogy 20 gallon Long aquarium, tehát nem szabványméret, hanem hosszú keskeny akvárium. A hozzászólásokból és az élőlények méretéből egyértelmű, hogy ezek nem 20 literes akváriumok, hanem átszámolva 75 literesek, persze hogy tágasnak látszanak.

Pár éve kaptunk ajándékba egy 20 literest 10 neonnal. Rengeteg baj volt vele, pedig én odafigyelek a heti vízcserére és jó pár éve halazok. Végül elajándékoztam a halakat és garnélákat vettem a helyükre. Tapasztalatból mondom, hogy rossz ötlet a neon vagy bármilyen 3 centis csapathal 20 literbe. Azért vannak a nano halak, hogy azokat tartsuk nano akváriumban. A nagyobb akvárium mindig jobb a halaknak, akkor minek erősködni, hogy igenis bele lehet szuszakolni 3-4 centiseket is, mert túl fogják élni? A rabok is túlélnek a börtönben, de nem azért vannak ott, hogy jól érezzék magukat.

2011. febr. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
rendben. igazad van -.-"
2011. febr. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!