Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy gömbakváriumba milyen...

Egy gömbakváriumba milyen felszerelés kell?

Figyelt kérdés

Nézetm interneten gömbakváriumot, találtam is olcsót,

de nem tudom hogy mi kell bele... avagy kell-e bele lélegeztető, szűrő, vízmelegítő


2011. márc. 5. 15:46
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
hát igen gondoltam már rá, mondjuk voltak már benne halak az tény, és jól érezték magukat benne. bár inkább hagyom magam lebeszélni, végülis azért tartanék halat hogy jól érezze magát, meg ez egy hobbi. nem kínoznám semmi pénzért
2011. márc. 5. 16:16
 12/27 anonim ***** válasza:

Igen. Macerás a tisztítása, és a vízmelegítő, a szűrő + a hőmérő nem fér el benne, nem lehet rárakni az üvegre, ha meg igen, akkor meg az akvárium kb felét elfoglalja. + a világítást is lehetetlen megoldani.


A biológiai egyensúlyról meg most inkább nem is pakolok egy kb 9 lityós esetén...

2011. márc. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:

[link]

Ültess bele virágot,meg faágat.

2011. márc. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
hát igen pont ezért tettem fel a kérdést... mert nézegettem a képeket és nekem valahogy furcsa hogy nincs benne semilyen felszerelés csak a hal meg a díszek.. bár szerintem is egy halnak kicsi lenne egy 10 literes hely.
2011. márc. 5. 16:18
 15/27 A kérdező kommentje:
hát igen még a törvény is tiltja... egyébként egy akvárium felszerelés kb mennyibe kerül? pl szűrő, lélegeztető, vízmelegítő? mert mondjuk azért díszek még maradtak meg
2011. márc. 5. 16:20
 16/27 anonim ***** válasza:

Attól függ.

Mondjuk egy 50 literesé mindennel együtt kb 30.000 ft, ha nem vagy lusta és bejárod a környéket és mindennek utánanézel, és nem a plázában veszed meg azt ami éppen elég kerül.

2011. márc. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
30.000??? Hát.. a plázába se ennyi. Én 12ezerből beszereztem mindent egy 54literes akváriumhoz. (akvárium, világítás, melegítő, szűrő) És ebből csak az akvárium volt használt..... Nemtudom hol élsz te, de ne ilyesztgesd a kérdezőt. Még ha nem is mindenből a legolcsóbbat veszed akkor a tartozékok kb 10-13ezerből megvannak egy 50es aksiba. Világitásnak érdemes ilyen bútorlámpát venni. T5-ös foglalat 2000ft össze vissza.
2011. márc. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
monjduk nem baj ha nem új az is jó ha használt
2011. márc. 5. 17:45
 19/27 anonim ***** válasza:

Hát, én a 12 ezret keveslem (bár megoldható, én 70 litert hoztam ki kevesebből, de rengeteg dolgot kaptam, cseréltem, alkudtam), ha boltban kellene megvennem, 20 ezer biztosan lenne berendezéssel, halakkal együtt. A 30 már kicsit sok szerintem is.


Kérdező: Ha halazni szeretnél, olvass ki egy könyvet, akkor már lesz némi fogalmad arról, hogy hogy kellene elkezdeni, érdemes-e belevágni. Elég sok munkával és ráköltéssel jár az elején, de ha minden rendben van, akkor később már kevés a gond, és hidd el, megéri. akvarista.hu címlapján van pár "e-book új tagoknak", nagyon szépen le van írva minden, amire figyelni kell.

2011. márc. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
jajj köszönöm:) mondjuk mmég nem akarok, vagy esetleg később... bár gömbakváriuman biztos nem tartanám. bár mondjuk láttam 2l-es gömbakváriumot, de komolyan mondom hogy abba milyen hal fér el?:S:D
2011. márc. 5. 17:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!