Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Garnélákat fogok tartani, kb...

Garnélákat fogok tartani, kb mennyibe fog kerülni az egész felszerelés növényekkel együt?

Figyelt kérdés
PL:Szűrő,hőmérő,lámpa,.... ja és milyen szűrő kell nekik? és mekkora akvárium kell 2 garnélának?(egy fiú és egy lány)
2011. jún. 14. 08:35
 1/7 A kérdező kommentje:
Tehát 2 garnélát szeretnék tartani, és arra lennék kíváncsi, felszereléssel, növényekkel együt menyibe fog ez kerülni kb. és hogy mekkora akvárium kell nekik. (Bármi más információt is szívesen fogadok a garnélákról)
2011. jún. 14. 08:37
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha csak ennyit akarsz tartani, akkor elég egy 15 literes.


akva: 1200

szivacsszűrő: 600

légpumpa+cső: 1800

visszacsapó: 600

növények: 400 x amennyit akarsz

aljzat: 150-500 Ft/kg


kb. ennyi.

2011. jún. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

15 liter semmiképpen nem elég garnélázni (főleg, mert kényesek a vízminőségre és szaporák), illetve olyan, hogy 2 db-ot tartasz, nincs! Kereskedésben talán adnak neked ennyit, de egy normális garnélatartó 10-nél kevesebbet nem ad. Szükségük van legalább ekkora csapatra, ráadásul nem egészséges, ha utána csak testvérek párosodnak (bár esetükben nem nagy a jelentősége a belterjességnek, de azért valamekkora változatosságra szükség van a génállományban).


Tehát egy 30 literes akvárium kellene, egy nagyobb teljesítményű szivacsszűrővel, vagy átalakított motoros szűrővel, megfelelő világítással a növényekhez. Ha mindent újonnan veszel, szerintem 20 ezer forintból megoldható, használtan, illetve ha ügyeskedsz például a világítással, akkor olcsóbban is.

2011. jún. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

30 literes akvi 2500 Ft.

Lámpa 6900 Ft

[link]

Kis szűrő 2500 Ft

Kavics 500 Ft

Jávai moha 1000 Ft

Békalencse (ingyen egy marékkal)

2 hím és 4 nőstény Red Cherry garnéla kb 1500 Ft.

Sera Shrimps natural (garnéla kaja) 1100 Ft

----------------------

Összesen: 16 ezer Ft


Azután egyéb növényeket is érdemes venni bele.

A garnélák hamar el fognak szaporodni benne.

2011. jún. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Azóta már utána olvastam és igazad van Murr, hü**-séget kérdeztem, legalább 10-15-öt fogok venni, olyan 52l-es akváriumba, de találtam szettet ami ilyen:

Űrtartalom: 58 l

Méret: 60*30/35*33 cm

Üvegvastagság: 4 mm

Világítás: Műanyag tetőbe integrált T8 1*15 W Sylvania Daylight fénycsővel.

Műanyag tető

Súly: 12 kg

Garancia: 3 év


Tartalmaz:

Akvárium, EHEIM Pick Up 2008-as belső szűrő, JÄGER 50 W fűtő, tető világítással, hőmérő, halháló, alsó keret.


Ára:29900 Ft Szerintetek ez jó üzlet, vagy vegyek inkább külön külön használt dolgokat?

2011. jún. 14. 18:13
 6/7 anonim ***** válasza:
szerintem nem éri meg:)
2011. jún. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A szapora garnélák nem igényesek a vízminőségre. De mitől is romlana el a víz, ahol csak 2 garnélát kell etetni?

Az EHEIM pickup-ot garnélás és elevenszülős akváriumba nem tenném.

2011. jún. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!