Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A guppijaim elkezdtek elhullan...

A guppijaim elkezdtek elhullani. A beteg halak kifakulnak, és lassan mozognak, nem látok rajtuk kis fehér pöttyöket. Az első beteg halam összehúzott farokúszóval úszott, kifakult. Az elhullt halak az aljzaton maradnak Milyen kezelést alkalmazzak?

Figyelt kérdés
112L;halea bt-400-as belső; eheim classic külső szűrővel. A külső szűrőmnek mindig eldugul a csöve ezért nem rendszeresen üzemel. Guppijaim vannak és két ancim.Először malachit zöldes kezelést alkalmaztam 24 órást másnap 30%-os vízcsere, és újabb malachit zöld 36 órára, utána 30%-os vízcsere. Gyakorlatilag nem történt semmi. És egyre kevesebb a guppim.
2011. márc. 8. 10:55
 1/8 gfero ***** válasza:
nincs rajta valami vörös folt,uszonyszakadás,rothadás,kopoltyún fekély,nagy has?nem fáztak meg hány fokos a víz?hetente csinálsz részleges vízcserét,az aljzatot le szoktad porszívózni?
2011. márc. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
25 fokos a vizük, hetente 20%-os vízcserét szoktam végezni pihentetett vízzel(előtte állni hagyom kb. 48 órát). A kopoltyújuknál van egy enyhe piros folt. Van még egy red cherry garnélám is és csigáim, de a csigákat hetente le szoktam halászni, mert nagyon szaporák. Viszont 8 guppival indultam, és most már volt, vagy 40 lehet túlnépesedtek? Aljzatot még nem porszívóztam soha, de amikor a csigákat szedegetem ki egy teaszűrővel akkor eléggé fel szoktam kaparni, egyébként kvarchomok az aljazatom.
2011. márc. 8. 11:44
 3/8 gfero ***** válasza:
szerintem nem megfelelő a víz minősége és túl magas ammónia és nitrit szint meg gondolom a ph-val sincs rendbe minden.a túletetés nem megfelelő szűrés,gyenge minőségű táp mint a víz romlásához vezet,ezért kellene hetente leporszívózni az aljzatot 30%-os vízcserével.csinálj egy 50%-os vízcserét és egy pár napig ne etesd őket
2011. márc. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Tetra 6 in 1 víztesztet már régen elvégeztem, és nem mutatott ki rossz értéket. A klór volt egyedül kicsit magas, de vízcsere után ez természetes szerintem, mivel nem kezeltem semmivel sem a csap vizet csak állni hagytam.
2011. márc. 8. 13:53
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Én két problémát vettem észre:

Az egyik, hogy a külső szűrő nem mindig üzemel. Ha leáll, elpusztulnak benne a hasznos bacik, ami az értelme lenne az egésznek. Ha kimosod, akkor az úgy elfogadható, de ha újraindítod és benyomod a döglött bacikat, akkor nem csoda, hogy megbetegszenek a halak. Szerelj szivacsot a szűrő szívó ágára, akkor nem fog eldugulni.

A másik, hogy nem porszívózod az aljzatot. Az ürüléket nem tudja kiszívni a szűrő, csak a könnyebb, lebegő koszokat. Jó lenne hetente a vízcserénél porszívózni azt.


A betegség amúgy úszórothadás lehet, esetleg még kezdődő hasvízkórról is lehet szó. Valamilyen antibiotikumos kezelés lenne a megoldás, vagy az említett betegségekre való szerek ( [link] de ebben az esetben egy teljes akváriumtakarítás, aljzat átmosás, szűrő átmosás, fertőtlenítés is indokolt. Próbálkozhatsz neomagnollal is, 100 literre egy tabletta.

2011. márc. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A link végén nem kell a zárójel:

[link]

2011. márc. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 gfero ***** válasza:
a neomagnol tényleg sók mindenre jó,kitűnő fertőtlenítő de az összes csigákat el fogja pusztítani meg a garneláknak is elég veszélyes.
2011. márc. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, holnap hozzá is fogok a takarításhoz és fertőtlenítéshez. Remélem nem lesz késő...
2011. márc. 9. 00:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!