Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A gömb molly-m beteg?! Elkezdt...

A gömb molly-m beteg?! Elkezdtek rajta fehér pöttyök halványan látszani, kidudorodás szerűek.

Figyelt kérdés

a dalmata mollymnál is "talán" láttam valami, de nem biztos.

csináltam egy 60%-os víz cserét, meg metilénkéket kaptak(fertőtlenítő), és külön vettem a többitől azt a két halacskát.

ők is kaptak fertőtlenítőt, mert amikor az állat orvosnál voltam ugyanezeket a halakat ugyanezzel a szerrel "gyógyították meg".

még én vettem észre, hogy betegek.

50l-es akváriumban ott helyben mindjárt megkapták a metilénkéket, és mondta h meggyógyulnak.

ti szerintetek eltünteti majd a betegséget, vagy rosszul csinálok valamit?

mi ennek a neve, ennek a betegségnek, és mitől lehet?

nagyon sürgős!


2010. ápr. 12. 15:37
 1/8 anonim válasza:

Ha kis apró fehér pötyök vannak rajta akkor ez darakor, és malahit zöld kell neki, a kezelés idejére ha van aktív szénszűrőd van akkor azt vedd ki és majd egy újat tegyél be miután elmult. Nekem kb3 szor volt ilyenem és max 3 nap alatt eltünt a halaimról.

Azt írták több helyen is hogy stressz miat alakul ez ki, vagy mikor új halat telepítesz, az hozza be a betegséget.

Remélem segítettem.

2010. ápr. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

oooooooh nagyon szépen köszönöm, őszintén csütörtökön lett uj hal betelepítve, (egy algaevő)

és hétvégén nem voltam otthon de a szüleim etették, ki volt mérve h mennyit.

és arra is gondoltam hogy lehet megfázott mert nincs hőmérséklet szabályozom a vízbe, és kb 20 fokos a víz, de még odáig nem jutottam h vegyek mert ezek a halacskák is 3 hete vannak meg.

drága egy hőmérséklet szabályozó??

köszönöm a válaszodat.

2010. ápr. 12. 15:54
 3/8 A kérdező kommentje:

a metilénkék, nem jó erre a kezelésre???

mert nekem azom van, és azt alkalmaztam, zöldeskék szinűbb lett a víz, szép szin.

2010. ápr. 12. 15:59
 4/8 anonim válasza:

Amit leírtál, az valóban darakórra (Ichthyophthiriosis )utal, ami egy a halon élősködő parazita. Szabad vizeinkben gyakori, az onnan gyűjtött élő eleséggel vagy növénnyel könnyen behurcolható az akváriumba, az ilyen fertőzött akváriumból származó halak pedig tovább fertőzhetnek. A fertőzés elleni védekezés fontos eszköze a megelőzés (újonnan beszerzett halak betelepítés előtti 3-4 napos karanténezése, szabad vizekből gyűjtött élő eleség többnapos várakozás utáni etetése). Amennyiben mégis fellép a parazitózis az akváriumban, fontos a gyógyszeres kezelés mielőbbi megkezdése. Darakór ellen legmegfelelőbb az FMC vagy a Parakill készítmény alkalmazása, melynek komponensei között a malachitzöld és a nátrium-réz komplex is megtalálható. A Parakillel való kezelést a tökéletes hatás érdekében 48 óra múlva meg kell ismételni.

Hatásos kezelés érhető el az akvarista szaküzletekben kapható Sera costapur nevű szerrel is, amelyet a betelepített és berendezett akváriumban kell használni, így a vízben szabadon úszó, még ki nem fejlődött paraziták is elpusztulnak. A szer a halakra és a növényekre nem ártalmas. A kezelés támogatására célszerű a víz hőmérsékletét három napig enyhén megemelni (max 2 C fokkal) és a vizet intenzíven átszellőztetni.

A fentieket akvarista szairodalomból másoltam ki, nekem szerencsére még nem volt szükségem az alkalmazásukra, így a hatásról és az eredményről személyes tapasztalatom nincs.

Remélem tudtam segíteni. Üdv: Prokesz.

2010. ápr. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, holnap első dolgom lesz gyógyszert venni n eki.
2010. ápr. 12. 20:24
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha csak a molli a beteg, akkor rakd külön, és sózd meg a vizét: egy kiskanál/10 liter víz. Ezt a molli bírja, a darakór meg nem. De jó amit csináltál, a metilénkék is eltünteti a betegséget, de jó a parakill is, csak többször alkalmazd, mert az élősködők lárvái a vízben úszkálnak, azokat is meg kell ölni.
2010. ápr. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

máma elmentem vettem orvosságot.

és azt is töbször kell használni, a név nincs rajta meg h mi csak hogy hal doki meg hogy milyen betegségek ellen jó.

sztem most már nagy esély van a meg gyógyuláshoz:)

köszönöm a gyors válaszokat.

2010. ápr. 13. 14:12
 8/8 anonim válasza:
Darakór. A metilinkék is jó enyhébb darakór ellen. De ha karanténba teszed a halat és kap sót, egy nap alatt meggyógyul :)
2015. nov. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!