Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Most hogy is van ez? Betta...

Most hogy is van ez? Betta tartás.

Figyelt kérdés

Sok helyen olvasok ezt-azt a betta tartással kapcsolatban... Csak az lenne a problémám hogy nagyon sok helyen ellent mondanak egymásnak a válaszok... Valaki azt mondja hogy nem kell szűrő a betta akváriumába valaki meg arra esküszik hogy életbevágóan fontos... Sokan mondják hogy lehet a bettát más halakkal tartani (persze itt csak egy hímre gondolok) valaki meg azt mondja hogy nehogy betegyem mert kinyírja egyik a másikat (dánióim vannak) valaki azt mondja hogy legyen növény ... valaki h ne legyen...Valaki egy hímet 5 literesben tart valaki meg 30-40 literesben... Most kérdem én... Mi legyen?".. Most vettem magamnak egy hím bettát amit egy kb. 3-4 literes egyenes falú gömbölyded (kozmetikai vattatartó üveg) -ben tartok kevés aljzattal... növény és szűrés nélkül...

Egyenlőre nem látszott rajta panasz jele :)

Szóval akkor: Most ez a tartás így helyes? mert a sok elentmondás miatt nem tudtam sehogysem eligazodni.. kérem olyanok írjanak akik már több éve tartanak bettát-bettákat.. . köszönöm! Tanácsokat is várok! Ja és 26-27 fokos a vize! (mindíg nézem a hőmérőt! :D) Előre köszönöm!


2011. jún. 24. 21:35
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja és azt elfelejtettem beleírni hogy sima csapvízben van! Mert valaki azt írta hogy állottvízben tartsam valaki meg azt hogy vízlágyítósban úgyhogy így döntöttem! Egyébként a másik akváriumom 60 literes és Malabári pink zebra és leopárd dániók vannak benne már 2 éve!
2011. jún. 24. 21:37
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

3-4 literben semmit nem lehet tartani, Bettát se. Vagy lehet, hogy megy pár hétig, de egyrészt állatkínzás, másrészt ezért megvenni a nyomorultat??? Hogy vattásüvegben tengődjön???

A minimum a 20-30L.

2011. jún. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon rossz, amit teszel. Szűrő nélkül nincsenek lebontó baktériumok a vízben, tehát a saját ürülékében fuldoklik állandóan. Nem tud mozogni, ez nem élettér számára. Télen nem lehet fűteni. A gömbölyű akvárium pedig már a primitív állatvédelmi törvényünk alapján is be van tiltva.

Tedd be a 60 literesbe. Figyelj, nehogy összevesszen a többiekkel. Vagy ajándékozd el. Amúgy milyen panaszt vársz szerencsétlentől? Írásosat vagy szóbelit?

2011. jún. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként a kérdéseidre a válaszok:

Szűrő minden akváriumba kell, ez a lelke, csak így jön létre biológiai bontás.

Bettát lehet más halakkal tartani, ha azok békések és nem feltűnő, fátyolos a farkuk.

Egy hímnek a minimum 25-30 liter (az új állatvédelmi törvénytervezet szerint 30 liter a minimális akvárium méret).

Az élő növény mind a halak közérzetében, mind a víz biológiai működésében fontos szerepet játszik. Ráadásul szép is.

Tehát amit te teszel, mégegyszer mondom, nem helyes. Te is kibírnád egy ürülékkel teli kinti wc-ben, nem halnál meg. A hal nem tud ordítani, nem tudja kifejezni a fájdalmát. De hidd el, szenved.

2011. jún. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A szűrést a növényeket megértem de egy bettát minek tartsak egy 30l akváriumba?
2011. jún. 24. 22:26
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem lenne elég 10l?
2011. jún. 24. 22:26
 7/11 anonim ***** válasza:
73%
szerintem nyugodtan tedd be a többi hal közé. nekünk is van bettánk, és egyáltalán nem bántja a dániókat, guppikat, mollykat, harcsákat sem.
2011. jún. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
79%

Nem elég a 10 liter. Az nem élettér, az börtön. Egy normális méretű akváriumban kiválaszt magának egy területet, amit bejár, ez olyan 30-50 liter között van általában. Tehát a 30 liter nem is az optimális, nem a tökéletes neki, hanem a MINIMUM. Ettől ne akard már alább adni. Légy igényes akvarista, ne állatkínzó.

Ott a szép, 60 literes akváriumod, miért ne érezhetné ott jól magát? És a végén még te is rájönnél, hogy kell neki a hely, szépen bejárja majd.

2011. jún. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Dániókkal lehet együtt tartani, szerintem nem bántják egymást. (bár mindegyik inkább a felsőbb rétegben szeret lenni, emiatt fura lehet az összkép)

De az biztos, hogy a mostani helyét kb. egy középkori inkvizíciós tömlöchöz tudnám leginkább hasonlítani.

A víz, az 1 nap után "állott" lesz, tehát az jó. Lágyítani nem kell. A 27 °C is jó, de le kell fedni az akváriumot, hogy a víz fölött lévő levegő is meleg legyen.

A szűrő evidencia, anélkül nem hívjuk akváriumnak.

Mondjuk 3-4 litert egyébként sem, az bólés tálnak is karcsú.

Önts a kis "akváriumba" a nagyból egy kis vizet. Aztán félóra-óra múlva mégtöbbet. (ha nem fér, nyilván, önts ki a vízból) A lényeg, hogy pár óra alatt szoktasd hozzá a nagy akvárium vizéhez, majd tedd át a dániókhoz. A hőmérséklet még érdekes lehet, szerintem kb. 26 °-ra kéne beállni. A víznek itt is állottnak kell lenni, kb. heti 30%-ot kell cserélni, 1 napig állni hagyott vízzel.

2011. jún. 25. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Salx Narval ***** válasza:
80%
Talán annyival egészíteném ki Murr válaszát, ill, tanácsolnám neked, hogy olvass el egy akvarisztikával foglalkozó szakkönyvet.Ne az innen-onnan vett írások alapján tartsd a halaidat, mert valóban össze vissza írnak mindent.Az akvarisztika nem arról szól, hogy éppen megéljenek a halaink, hanem a lehető legjobb körülmények közötti, felelős halgondozásról.Csak megerősítés ként, kell szűrő, dús növényzet, megfelelő világítás, kellő méretű akvárium,1-2 hetente 20-30% vízcsere,talajtakarítás,a te esetedben, fűtés és fedett akvárium, nyers és változatos étrend,kiegészítő kajának mehet 1-2 alkalommal szárított kaja is, állott csapvizet használhatsz.Még lehetőleg ma, kezd el szoktatni a vízhez és tedd át a 60literesbe.SN.
2011. jún. 25. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!