Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit tegyek még az akváriumba? :DD

Mit tegyek még az akváriumba? :DD

Figyelt kérdés

Vízmelegítő, kavics, bújkáló már van.

Mit ajánlatok még?

Nem nagy az akvárium szóval ne hatalmas dolgokra gondoljatok és ne legyen túl fantázia dús. xdd

Nem túl drága és könnyen beszerhetőt tudtok ajánlani? :DD

Akár halfajtáról is beszélhetünk, de szűrő/levegőztető nem lesz.


2011. márc. 12. 19:33
1 2 3
 1/21 Platypus ***** válasza:
Szűrő nélkül nem rakhatsz bele halat. Növények nélkül sincs sok értelme az akváriumnak,a növényeknek meg kell világítás. Ha ezekre nem akarsz költeni, akkor a haladnak rossz vége lenne. Törpe karmosbékát még lehet tartani szűrés nélkül, ha gyakran takarítod. A fűzfaágak ingyen vannak, szép természetes dekorációk.
2011. márc. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Növénynek milyen világítás kell??

Mármint jó egy asztali lámpa, vagy külön UV lámpa kell? :oo

2011. márc. 12. 19:39
 3/21 Platypus ***** válasza:
Jó egy asztali lámpa is, csak megfelelő teljesítményű legyen. Ha kompakt fénycsöves a lámpád, akkor ha 0,5 watt teljesítmény jut minden literre, akkor már sok növényt életben lehet tartani.
2011. márc. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Szűrőt mindenképpen kell bele tenned. Meg élő növény se ártana. Hány literes akvárium?
2011. márc. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Igen, szűrő mindenképp mell, még akkor is ha csak növények lennének benne, különben egy beroh@dt pocsolya lenne az egészből egy idő után.
2011. márc. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 gfero ***** válasza:
hát ha úgy állsz hozzá hogy szűrő nem lesz akkor tegyél bele egy gumihalat vagy békát és ez sokáig el fog élni és ne felejtsél el jó sók műnővényt is belepakolni és akkor világítás se kel...elég fantáziadús
2011. márc. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

"Nem nagy az akvárium "


SI mértékegységben kifejezve??? (hány liter?)


Egyébként ha nem akarsz szűrőt, akkor kell egy 300 literes akvárium jól megválogatott, gazdag növényzettel, abba tehetsz 10 db. neonhalat.

Rendszeres vízcserékkel, talajporszívóvással, gondos növénytápozással( figyelembevéve a halak salakanyagati) megoldható szűrő nélkül.

Mondjuk a világítás 5-ször annyiba kerül mint a szűrés, de te tudod...


Tudod az a bosszantó ebben az egészben, hogy fogalmad sincs, mekkora badarságokat beszélsz. Csak hogy valamennyire érzékeltessem, lefordítom "kutyára" a kérdésed:


Lesz egy kutyám. Még nem tudom milyen, de már megvan az ólja, ami 30 cm. Már van benne egy darab rongy, kell még bele valami?

Egyébként a kutya az ólban fog lakni élete végéig, soha nem lesz kiengedve. Takarítani természetesen nem fogom, tehát pár hónapon belül úgyis meghal valami fertőzésben.

Ha mégsem, akkor ellepi a szar, és belefullad.

Szóval a lényeg, hogy nem kell semmi extra, úgyis megdöglik.



Tudsz róla, hogy állatkínzásra készülsz? Tudod, hogy ezt bünteti a törvény? Tudod, hogy ennek a nem ismerete nem mentesít a felelősség alól?

2011. márc. 13. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Nem fogom az állatokat kínozni. nem lesz szűrő mert csak 1 10l-es akvárium lesz és amit tudok mindent biztosítok. persze voltak hasznos válaszok amit köszönök szépen. vannak olyan halfajok amik alapból nem "oxigén" igényesek. ezzel nem azt értem h nem töltenék be friss vizet naponta. bettára gondoltam az bőven elfér. tény h nem a "VV 4" re fog hasonlítani a terkóm, de ígyis sokkal jobb körülményeket tudok biztosítani az állat számára mint amiket naponta lehet látni a kereskedésekben, hogy a hím bettákat egy kb. 10*10 cm-es kockában tartják..

sose leszek egy profi akvarista, de hobbi szinten egy vagy max. két hal elfér. és amit tudok biztosítani fogom h minél jobban érezzék magumat.


és mielőtt személyek írkálnának h ez az oldal arra jött létre h ilyet meg ilyet tegyünk fel, akkor köszönöm de nem kérek. tapasztalatlan vagyok. szerettem volna segítséget kérni. és hasznos válaszokat tartani amit meg is kaptam többé kevésbé. de így leugatni mást azért ez már túlzás szerintem.

2011. márc. 13. 10:03
 9/21 anonim ***** válasza:

"Nem fogom az állatokat kínozni. nem lesz szűrő mert csak 1 10l-es akvárium "


Ez már annak számít.

Ez nem szubjektív vélemény, ez tény!

[link]

Olvasd, magadra ismerhetsz...



Egyébként: "Köszönjük bejelentésed. Moderátoraink amint tudják, ellenőrzik ezt a kérdést. "

2011. márc. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, minek kérdezgetsz itt napok óta, ha mindenki válaszát figyelmen kívül hagyod, és mész a magad feje után?!
2011. márc. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!