Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lehet ezekkel tartani? Ezeket?

Lehet ezekkel tartani? Ezeket?

Figyelt kérdés
A gyöngy gurámait,márvány gurámit,üveg harcsa.Ezek azok a halak amiket meg akarok venni de nem tudom hogy ezekkel megférnek e!És hogy milyen körülmények kellenek neki!Na van:2 xifó,2 nőstény betta,6 guppi,5 neon,1 dánio,1 csíkhal és ennyi!Nos a halakkal kapcsolatban tudom a neonból kéne még több veszek is még majd többet!Nah akkor mennének ezek azokhoz?Vagy melyik nem férne be az akváriumomba?Összeillenek e?
2011. márc. 12. 19:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Hány literes az akváriumod? Így is elég nagy kavalkád van nálad...én nem vennék már semmit, sőt...

www.diszhal.info

Itt nézd meg a halak igényeit és majd rájössz miről beszélek.

2011. márc. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
90L-es.Nem tudom miért van kalamajka az aksimban.
2011. márc. 12. 20:00
 3/14 anonim ***** válasza:
Azért mert sok halfajból tartasz keveset, és nem kevés fajból sokat, ahogy kellene. Neonból 15, guppi oké, szifóból 2 hím 4-5 nőstény, 90 literbe majdnem mehet már a 4 hím 8-10 nőstény, dánióból is legalább 8, aymonieri-ből mivel 100 literre egyet tehetsz, helyette tennék 2 ancit. Betták oké, guppi is, de így meg már rengeteg hal lenne az akváriumban. Válassz max. 3 fajt és abból tarts sokat. De mondom, diszhal.info. Ha túlzsúfolod az akváriumod, akkor hamar halhullás lesz a vége. Ebbe már ne vegyél semmit, inkább tegyél rendet.
2011. márc. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Ezek közé ne rakj már semmit sőőt már így is meghaladtad a megengedett mennyiséget..

Elviekben MINIMUM 1hal cm/1 l víz:

A kifejlett hal méretével kell számolnod.

a xifo hím 6-10cm a nőstény pedig 12cm-es kifejlett korában, a másik dolog hogy xifot nem lehet(ne) 90l es aksiban tartani hanem minimum 150l aksi kell neki.

a betta 7cm-es kifejlett korában.26fokos víz kell neki, ami viszont már ha sima neonhalad van neki nem jó.

a guppi hím 2-4cm nőstény 5-7cm

a dánió (milyen?) kb.5cm, és mondjuk nem kéne egyedül tartanod

Ha algaevő csíkhalad van az megnő 20cmre.

Úgyhogy ne telepíteni akarj még újabb halakat, hanem itt tegyél egy kis rendet, és néz utána a halaid igényeinek.

(kb.120l-es akvárium kellene a halaidnak, de ez is 1 l/ 1 halcmer, és az nagyon minimum)

2011. márc. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Főleg, hogy ez az 1 liter víz/1 halcentiméter leginkább a guppikra és a kis testű halakra vonatkozik (4-5 cm-ig). Egy 20 centis sügérre már nem igazán érvényes. :)
2011. márc. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Tudtam hogy x centiméternél nagyobb halakra más szabály vonatkozik csak azt nem tudtam pontosan hogy mi is, vagyis hány l víz.:)De hát az már csak ennél még rosszabb eredmény lenne:)
2011. márc. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Hát az biztos... :)
2011. márc. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 gfero ***** válasza:
szerintem ez lenne nagyjából a megfelelő.a 6 guppi jó,10 neon,6-7db dánio,1 hím betta 2-3 nőstény és ennyi .a gyöngy gurámit meg pláné az üvegharcsát felejtsd el ezek nem kezdőknek való halak.
2011. márc. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Gurámik 100 lityó alatt? Felejtsd el!

Majd ha lesz egy 150-es, de akkor se ilyen "salátába" tedd őket, mert már most is van egy kis össze-visszaság. :)

2011. márc. 13. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
De hím bettát azért nem akarok mert nagyon agresszív!Haveromnak is van és külön tartya mert verekszik!Még akartam venni 5 neont csak nem maradt rá pénzem!De a guppikat el fogom adni!
2011. márc. 13. 10:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!