Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Erről a csigáról több infó?

Erről a csigáról több infó?

Figyelt kérdés

Victoriaregia.hu-rol rendeltem egy csomó növényt kb egy hónapja, és volt rajta 2 db pici csiga. Az egyik nem mozgott , és kidobtam a másikat meg dísznek beraktam az aksiba, azt hittem hogy nem él.És él, már nől kb 2 cm már.


Ugyan ilyen , csak sötétebb : [link]


Be írtam a keresőbe hogy orsócsiga, de egyszerűen nem találok róla több információt, pl hogy szaporodik, stb..


2011. márc. 14. 19:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Maláj tornyos.
2011. márc. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szia! Erre gondoltál?

[link]

2011. márc. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Dá jó csíga! :O Szép :D


Nekem csak szar éti csigáim voltam :(

2011. márc. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Igen Maláj tornyos csiga.Köszi!


Akkor is tud szaporodni ha egyedül van?

2011. márc. 14. 19:13
 5/13 anonim ***** válasza:
44%

Ezt találtam még róla: [link]

Ezek szerint igen, tud.

2011. márc. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Platypus ***** válasza:
100%

Utolsó, a link tele van hülyeséggel. "Váltivarúak, így önmagukat is meg tudják termékenyíteni."

A váltivarú azt jelenti, hogy nem hermafrodita, külön van a hím és a nőstény egyed. Tehát amennyiben váltivarú, akkor nem lehet képes önmegtermékenyítésre. De még a hermafroditák sem szoktak önmegtermékenyíteni, mert az csökkentené a genetikai változatosságot, ami az egész ivaros szaporodás lényege.

Ha egy magányos csiga szaporodik, az azt jelenti, hogy nőstény, és már korábban megtermékenyült egy másik csigától.

2011. márc. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Doruss ***** válasza:
100%
Ezt az oldalt én is megtaláltam, és rögtön szembetűnt, hogy a váltivarú nem lehet önmegtermékenyítő. De egyébként képes egyedül szporodni, szóval hermafrodita.
2011. márc. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Platypus ***** válasza:
100%
Találtam normális infót. Hermafroditák, tehát egyszerre hímek és nőstények. Két tetszőleges csiga képes párzani. Képes parthenogenezisre, tehát szűznemzésre is, egyetlen csigának is lehetnek utódai mindenféle megtermékenyítés nélkül.
2011. márc. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

oké :)

remélem hogy fog szaporodni, mert nem tudom venni mellé többi csigát, mert itt egyik állatkerekedésbe sem lehet kapni.

2011. márc. 14. 19:48
 10/13 anonim ***** válasza:
Egyébként hasznos kis csiga, túrja az aljzatot, szellőzteti azt, és a kajamaradékot is eszi. Csak vigyázz, ha túletetsz, túlszaporodik, azt kerüld el!
2011. márc. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!