Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez milyen kő? Átvágtak?

Ez milyen kő? Átvágtak?

Figyelt kérdés

Ma vettem egy ilyen követ: [link]


Azt mondta az eladó hogy nem mészkő, nyugodtan mehet az aksiba de én nem nagyon találok róla semmi infót.. Talán vmi koponyakövet mondtak rá, de úgy se találok semmi hasznosat!


2011. márc. 16. 21:45
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Csöpögtess rá egy kis ecetet vagy háztartási sósavat és ha pezseg akkor biza mészkőtartalmú. Ha nem akkor nyugodt szívvel mehet az akiba :)
2011. márc. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 gfero ***** válasza:
100%
csinálj egy mészpróbát sósavval vagy ecettel és ha nem pezseg akkor jó.
2011. márc. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 gfero ***** válasza:
100%
bocsi egyszerre írtuk
2011. márc. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Öntöttem rá egy kis ecetet, szemmel láthatólag nem pezseg viszont hallani ahogy igen! Most akkor mi van? :S Egyáltalán hogy lehetnek ekkora bunkók hogy megvetették velem?! 2 eladót is megkérdeztem mindketten azt mondták hogy nem mészkő tartalmú, erre tessék..
2011. márc. 16. 22:11
 5/21 A kérdező kommentje:

Közben megtaláltam.. Ezek a kövek az egyik leglátványosabbak sügéres akváriumban. Magas mésztartalma miatt kedvelik főleg az afrikai sügér tartók. Formája pedig hozzá járúl ahhoz, hogy jó búvóhelyet bztosít ezknek a pompás halaknak.

Olver Knott is előszeretettel dekorál ilyen kövekkel akváriumot.


Szerintetek vigyem vissza és vágjam hozzájuk vagy próbáljam meg eladni?

2011. márc. 16. 22:13
 6/21 gfero ***** válasza:
100%
azért nem pezseg mert gyenge az ecet.igen vidd vissza,a sügeresbe jó mert azok a kemény lúgos vizet szeretik.vagy át akart verni vagy nem ért hozzá.
2011. márc. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Könnyen meglehet, hogy átvágtak. Egy kereskedésben tudniuk kell, hogy mit adnak el. Vidd vissza blokkal együtt (ha az nincs meg, akkor is próbáld meg), udvariasan, de határozottan. Legközelebb pedig csak úgy vásárolj, hogy előbb kinézed neten, aztán bemész a bolba és szó nélkül megveszed.
2011. márc. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Platypus ***** válasza:
A többiek elmondták a lényeget, én már csak a kőre lennék kíváncsi, mert a link alatt csak egy hibaüzenetet látok.
2011. márc. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Platypus, feltöltöttem a képet:

[link]


Egyébként tényleg mésztartalmú kő, nekem afrikai sügérek vannak, és mi is majdnem vettünk ilyet, de aztán maradtunk a palánál. Szóval vidd vissza, ahogy tanácsolták a többiek!

2011. márc. 17. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Megpróbálom visszavinni, vagy eladni.. Csalódtam az üzletben, mert eddig mindig segítőkészek voltak ezért is bíztam meg bennük, de hát túl naiv voltam úgy látszik!
2011. márc. 17. 05:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!