Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez milyen kő? Átvágtak?

Ez milyen kő? Átvágtak?

Figyelt kérdés

Ma vettem egy ilyen követ: [link]


Azt mondta az eladó hogy nem mészkő, nyugodtan mehet az aksiba de én nem nagyon találok róla semmi infót.. Talán vmi koponyakövet mondtak rá, de úgy se találok semmi hasznosat!


2011. márc. 16. 21:45
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Nekem is pont ugyan ilyen van, engem is átvertek amikor vettem, azt mondták hogy nincs mésztartalma. És mégis,ecetet csöpögtettem rá és nem pezsgett, vettem sósavat,és avval is kipróbáltam, na avval nagyon pezsgett.

Vissza venni nem vették vissza.Igy most a szekrénybe "díszlik".

2011. márc. 17. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Kérdező, melyik bolt volt ez?
2011. márc. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
De én nem akarom hogy itt álljon a szekrényben, hiszen pénzt adtam érte! :( Amúgy a Tropicalfishben vettem Debrecenben.
2011. márc. 17. 08:55
 14/21 gfero ***** válasza:
vidd vissza ha nem is adják vissza a pénzt levásárlod másra nem hiszem hogy nincs olyan bujkálójuk ami nem tartalmaz meszet,vagy vegyél rá valami szép gyökeret vagy amit akarsz csak ha tényleg előtte rákérdeztél akkor ne hagyd annyiba és ne 1 hét után vidd vissza.
2011. márc. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Nem is hagyom annyiban mert direkt megkérdeztem 2 eladót is! Most írtam a fórumukra, hogy visszavihetem e?! Ha válaszolnak eldől.
2011. márc. 17. 09:46
 16/21 anonim ***** válasza:
Nem kellett volna ilyet kérdezni, mert azt fogják írni, hogy nem viheted...oda kell menni a kővel és a blokkal együtt, és megmondani, hogy mészkőtartalma van (akár még viheted a sósavat vagy ecetet is, ha nem hiszik el...) és megmondani, hogy mivel félre lettél tájékoztatva, szeretnéd az összegét másra levásárolni, vagy visszakapni. Ennyi az egész.
2011. márc. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Nem mondom, hogy nem mésztartalmú a kő (simán lehet az), de az, hogy hallasz valami pezsgésfélét lehet attól is, hogy a porózus kőszerkezetbe beszivárog a folyadék.


A legbiztosabb teszt, hogyha késsel lekaparsz egy nagyon kis mennyiséget a kőből (egy késhegynyit) és ezt tiszta ecetben vagy sósavban megpróbálod feloldani. Ha feloldódik akkor meszes. Ha nem akkor nem az.


Csak fontos a kis mennyiségű kőpor a sok savhoz képest (mondjuk egy deci 20%-os ecetbe belemehet egy kis késhegynyi por)

2011. márc. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket! :) Ha azt írják h nem, akkor is visszaviszem és kicsapom a hisztit! :D Csak azért kérdeztem rá mert messze van a bolt. Amúgy tuti hogy mésztartalmú mert fent van a honlapjukon ahol írják is hogy erős mésztartalmú, kifejezetten sügeres akváriumba ajánlott.
2011. márc. 17. 11:07
 19/21 anonim ***** válasza:

Ez Lochgestein mészkő, sügeresbe és tengeribe használják. Kapható fehér, szürke és világos narancsos színben.

[link]

Az ilyen világos kövekkel vigyázni kell.


Neked sötétbarna lávakő, vagy fekete bazalt kéne.

2011. márc. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Átvágtak?

Ha tudták, hogy meszes, akkor igen. Ha nem tudták, akkor csak tévedtek.

Gondolj bele, hogy egy nagykerben kb. 5000-10000 termék van. Az alkalmazottak többsége nem akvarista. Bemegy a kereskedő és már ő sem kap megfelelő információt a kőről. Ha mégis, nem biztos, hogy ezt át tudja adni az ő alkalmazottainak. Nekik is 50-500 halfajtát és 3000-6000 terméket kellene ismerniük. Lehet, hogy 5999-et jól ismer. Az ártatlanság vélelme mindenkinek jár!

Ha bármit vissza kellett vinnem, akkor mindig megkérdezem, hogy tudunk tenni, mert... Még egyszer sem mondták azt, hogy semmit. Ha úgy nyitnék, hogy "Átvertetek köcsögök!", akkor biztosan rosszabb pozícióból kezdeném a tárgyalást.

2011. márc. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!