Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi baja a gurámiknak?

Mi baja a gurámiknak?

Figyelt kérdés

Két gurámi él az akváriumunkban, két napja vettem észre a fejükön egy pici szürke foltot.

Bágyadtak, elbújnak, és a folt is nőtt azóta :-(


Persze utánannéztem a betegségeknek, de nem tudom biztosan beazonosítani. Szerintetek?


2011. márc. 18. 09:29
 1/5 gfero ***** válasza:
hány fokos az akváriumba a víz?szerintem halpenészről lehet szó.vagy nem nagy a hasuk,szakadt úszók,valami más jel?
2011. márc. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 gfero ***** válasza:
milyen gurámi,mekkora az akvárium?
2011. márc. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Sajnos az egyik már elpusztult :-( Elfeküdt oldalra, nem is mozdult a végén

Kék gurámik, amúgy semmi más jele nem volt, nem püffedt a hasuk, uszonyaikon sem volt rendellenes.

Én is a halpenészre gyanakodtam, illetve valamilyen gombás fertőzésre, de nem gondoltam, hogy ilyen gyorsan zajlik,és elpusztul..


A többit megfertőzhették?

96literes akvárium,elég vegyes társaság, fekete mollik, pink dániók, vitorlás,platti, guppi, és egy anci

2011. márc. 18. 19:33
 4/5 gfero ***** válasza:
hát ez a betegség csak másodlagos ami tükrözi hogy valami nincs rendben az akváriumba.ez az összeállítás nem lesz hosszú életű.túl van telepítve rendesen az akváriumod és olyan halaid vannak amit nem is lehet együtt tartani és a csipkelődés miatt hamar elfertőződnek.ha hetente nem porszívózod ki az aljzatot kész katasztrófa lehet a vízminőség túl lúgos meg keményé válik.gondolom az amonia meg nitrit szint is túl magas.mindenképp le kellene méretni a víz paramétereit.a kékgurámi,blackmolly,vitorlás nem is szabad ekkora akváriumba tartani.sózd a vizüket 1 kanál 10 literhez.a vitorlásnak,mollyknak kötelező.ha észreveszel akármilyen betegségre utaló jelet kezeld egyből parakillel.
2011. márc. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi.
2011. márc. 19. 10:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!