Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Igaz lehet? Vagy csak en...

Igaz lehet? Vagy csak en vagyok felos?

Figyelt kérdés

Van 1 akvariumom es tartok benne 1-2 csigat,arra gondoltam h mikor nyulok bele a kezemmel eligazitani valamit,nem juthat be csiga pete vagy valami mas fereg ha kisseb seb van a kezemen ?

Pls ertelmes valaszoktak kerek ,meg nem vagyok annyira tapasztalt kavarista.


Elore is koszonom !


2011. márc. 19. 18:21
1 2
 11/15 Platypus ***** válasza:
59%

Astacus, egy paranoiás embert ezzel riogatni nagyon nem szép dolog. A veszély egyáltalán nem reális.


Magyarországon él májmétely, de nem elég hozzá egy májmétely csiga, hogy fertőzés legyen belőle. A csiga csak a köztes gazda, a féreg nagytestű állatok testében lesz ivarérett, és csak ezekben szaporodik. Általában birkák vagy marhák testében. És ezek ürülékében található meg a pete, ezek fertőzik a csigát. Az akváriumi csigák nem sűrűn találkoznak tehénlepénnyel, ezért nem kaphatják el a lárvákat se. A májmétely egyedül a fűszálrágást teszi veszélyessé, nedves réten, ahol legeltetnek ez nem egy egészséges szokás. A legrosszabb, amit az ember begyűjthet az akváriumból, amennyiben lenyeli a vizet, az egy jó kis kóli fertőzés. Ezt a fertőzést viszont mosatlan gyümölcstől is el lehet kapni, meg ha valaki nem szeret kezet mosni budi után.

2011. márc. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Platypus

Példának említettem a hazai fajt, mivel az előtted lévőnek csak Kína ragadt meg szövegből. Más tájakon más életciklussal fejlődnek és keresnek gazdatestet. Az akváriumi díszcsigák nagy része is Ázsiából származik eredetileg.

"A széklettel szennyezett vízbe ürülő peték már teljesen embrionált állapotban vannak és bizonyos csigákba kerülve miracídiumok alakulnak ki belőlük, melyekből a csigák testében cercariák fejlődnek ki. A cercariák elhagyva a csigák testét aktív mozgással halakba jutnak, ahol metacercariákká alakulnak. Ezek már fertőzőek az emberre, ill. minden olyan emlősre, melyek a nyers halhúst elfogyasztják." - Na már most ha ezek aktív mozgással betudnak jutni a halak szervezetébe, akkor egy nyílt seben keresztül is bele juthat a testünkbe, így nem szükséges megenni a halat. A fertőzöttség sok esetben tünetmentes lehet, így akárki tudta nélkül otthont adhatott már egynek. Egy nyaralással viszont többet is össze lehet szedni ennél.

Ez a jó az akvarisztikában, hogy néha meglepődhetünk egy új jövevény láttán. Nekem is növöget az egyik akváriumban egy kis édesvízi szivacs pedig nem akartam és nem vettem ilyet!!


Nem akarok én senkit sem riogatni csak vázolom a tényeket és lehetőségeket. Nincs paranoiás ember csak kevés tapasztalattal és ismerettel rendelkező egyén. Jobban tartok én a rengetek vegyszertől, nehézfémektől, ipari és kommunális hulladéktól amit az országok termelnek, s ezzel szennyezik az ételünket, ivóvizünket. Termelik nekünk a gyógyszerezett, permetezett állatokat és növényeket amit még feldolgoznak még több vegyszerrel (nem beszélve arról hogy bánnak eközben velük: (18+) [link] majd megetetik velünk, aztán nevelheti mindenki a saját daganatait. Apám mondja erre: "Egészségesebb egy férges almát megenni, mint egy anélkülit." és valljuk be igaza van mert az kevesebb kemikáliát kapott. Drága kincs lesz a jövőben az egészség, aminek a gyógyszergyártók fognak örülni a legjobban. A parlagfűkampányon tudok még derülni, hogy tudják azt szidni, vagy éppen más növényeket, de az autó "szent és egészséges" dolog, hát még az erőművek "illata".

Még annyit, hogy budi előtt se árt megmosni a kezünket.

2011. márc. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
A link végén töröljétek a zárójelet.
2011. márc. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Platypus ***** válasza:
59%
Elvileg az is lehetséges, hogy az utcán sétálgatva a fejedre esik egy meteorit. Annak, hogy parazitát gyűjt be valaki az akváriumból, körülbelül ugyanennyi esélye van. Egy kutyától sokkal egyszerűbben össze lehet szedni egy férgességet, vagy egy madártól papagájkórt. A kérdezőnek már így is irreális aggodalmai vannak, attól fél, hogy a csigapete kikel a testén belül. Nem kell olyan betegségeket az orra alá dörgölni, amiknek a valószínűsége tart a nullához, és talán még soha nem is fordult elő, hogy valaki akváriumból kapott volna ilyet. Ilyen elven ne etess Cyclopssal, mert medinaférget kapsz tőle. Vagy ne is fürödj a Balatonban, mert ott is élnek csigák amik hordozhatják a májmételyt.
2011. márc. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Mint írtam sok esetben tünetmentes, egy kis hasfájással vagy hasmenéssel senki nem megy az orvoshoz kivizsgáltatni magát. A fertőzöttség nem állandó ezért nem képes szaporodási ciklust befejezni, a métely egy idő után elpusztul és felszívódik vagy betokozódik. Komolyabb tünetek annál fordulnak elő aki nap mint nap találkozik természetes élőhelyén ezekkel, mégis halállal ritkán végződik. Egyébként aki hetente tömi vegyszerekkel az akvárium vizét az nem is igen fog találkozni velük. Nálam ez kicsit másképp működik, mert én vegyszert nem használok évek óta és ezért jobban figyelek a higiéniára. Nyáron gyakran gyűjtök állóvizekből eleségnek valót és mikroszkóppal látni benne érdekes dolgokat.

Elsősorban azoknak írtam a válaszokat akik eleve kizárták, hogy valamilyen féreg bejuthat a szervezetbe az akváriumból. A kérdezőnek pedig még tájékozódni kellene a témával kapcsolatban, de úgy látom nemcsak neki.

2011. márc. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!