Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 26 hos kislanyom nagyon...

26 hos kislanyom nagyon felos. Hasonlo helyzetben levo anyukak mit tanacsolnatok?

Figyelt kérdés
kislanyomnak minden idegen helyen es emberek kozt kell 1 ora mire felenged, addig csak bujik hozzam, de annyira hogy az mar szinte hihetetlen, ragad ram. aztan 1 ora elteltevel felenged. es a gyerekek fizikalis kontaktusatol nagyon fel, ha valami idegen gyerekmeg akarja puszilni vagy olelgetni akarja, fel, nyerit ordit.
2010. szept. 9. 07:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Lányaim is ilyenek,akkor változott mikor oviba kerültek.Most mentek középsőbe,még mindig nem igazán szeretik az idegeneket-bár bevallom,ezzel semmi bajom-,de az oviban nagyon jól érzik magukat,sokat játszanak a többiekkel.Azt viszont a mai napig utálják,ha idegen gyerek ölelgeti,puszilgatja,emelgeti őket.Régebben csak bújtak ilyenkor hozzám,most már elzavarják.:)))Változtatni nemigen tudsz rajta,ha közösségbe kerül majd finomodik a helyzet.
2010. szept. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Keveset van gyerekek között, legalább is az én 23 hós fiam. Ugyanezt teszi. Ha közelit az utcán egy gyalogoló kisgyerek, akkor is rögtön megfogja a kezem vagy felkapaszkodik. Mitha kutyától félő gyereket látnék....csak ő gyerekektől fél:( sokkal többet kéne vinni őket gyerekek közé, gondolom én, de őszintèn engem is fusztrál, mikor látom, hogy nem akar másokkal játszani, fél tőlük. Baj lesz igy az oviban?
2010. szept. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

ez nem szociális probléma, legalábbis ekkora korban, hanem alkat kérdése. mi sokat vagyunk a játszón, de a kicsim nem szereti, ha gyerekek fogdossák, tapogatják. a simit se. van egy kisfiú,a kit jobban ismer, mert az anyukájával jóban vagyunk, őtőle néha eltűri. amúgy nyekereg. ilyen típus, nem csípi az idegeneket, nem szereti ha akárki megsérti a személyes terét. sztem ez nem baj. majd sokat finomodik ez ahogyidősebb lesz, már így is nagy változás van a pár hónappal ezeleőtti helyzethez képest. ja és ő is olyan típus, hogy idegen helyen megrémül, kell neki idő, amíg felenged. sztem ez nem baj.

20 hónapos múlt.

2010. szept. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
az én lányom 27 hós, pont olyan mint a tied (leírásod alapján)Ma hagytam ott először oviba, az első órában ott voltam én is, csak bújt hozzám, aztán "kimentem a wc-re" mire mentem vissza érte, közölte, hogy nem jön haza mert még rajzol, aztán ott is ebédelt, ebéd után hoztam haza most alszik. Ő sem szereti, ha gyerekek a kezét fogdossák vagy puszilgatják, de ez életkori sajátosság is. Meglepően jól viselt mindent.
2010. szept. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
én nagyon felek az ovis idoszaktol. amugy az az erdekes, hogy a kistesoval es egyeb mas babakkal olyan 1 eves korig semmi baja. a ksitesot is imadja. jatszoterre is hordom, de hat ott mindig majdnem mas gyerekek vannak, meg en nem avgyok hive a kenyszerbaratsagoknak, d elehet a lanyom kedveert kellene. a baratnoi korombol csak most indulnak be a szulesek:O) attol tartok 1 honapig oviznom fog kelleni vele, bar mondjak valtoznak a gyerekek, en korlatozva vagyok kicsit, mert itt a masik picu, aki neha 2 orankent ker kajalni, es neki kell meg a nyugi, mig a masik menne es egyedul vagyok vele. mas lenne ha csak egy gyerek lenne, akkor csavarognank egesz nap.
2010. szept. 9. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!