Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idos korig lesz félos...

Mennyi idos korig lesz félos a babám? 4 hónapos, s mindjárt sír, ha idegenek jonnek, sot néha a rokonoknak is, akik gyakrabban jonnek.

Figyelt kérdés
Sot,ha megyunk vele idegen helyre, ott is ordít. Néha már elore félek vele menni valahova, mert tudom, hogy csak szétsírja magát.
2010. júl. 3. 16:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem olyan 7 hónapos koráig volt ilyen. Ilyenkor az a legrosszabb, mikor az akitől fél elkezd neki beszélni. Sajnos ezen túl kell esni, de próbálj meg legalább te ne idegeskedni, mert átragad rá és tuti megijed.

Nálunk bevált, hogy mikor jött valaki kivittem az ölemben és úgy engedtem be a vendégeket.

2010. júl. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

nálunk most van múlóban. 18 hós, neki is 4 hósan kezdődött. azt mondta nekem szakember, minél előbb kezdődik, annál tovább tart. nálunk ez így is volt.

a múltkor volt, hogy a boltban elszaladt, és egy bácsi felvette, és viszahozta. ő meg egy mukk nélkül tűrte. ha nem a szemem láttára történik, el sem hiszem .:)

ja és neki kell idő, amíg feloldódik, nem szereti, ha azonnal rázúdulnak. kicsit rámcsimpizik, utána meg oldódik.

2010. júl. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekünk is olyan 7-8 hónaposan múlt el. Még a nagyihoz sem akart menni. Idegen helyen mindig sírt. Volt, hogy ha csak ránézett valaki akkor is elsírta magát.

Most már csimpaszkodik a nagyszülőkre. Kell neki idegenek esetében fél 15-20 perc, hogy megbarátkozzon, de után minden oké. Bárhol jól érzi magát.

Amikor olvastam, amit írtál tisztára magamra ismertem. Ne félj, fokozatosan jobb lesz, vigyed bátran.

11hónapos kislány anyukája

2010. júl. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen koszonom a válaszokat. Remélem hamar kinovi. Már azt hittem, én csináltam valamit rosszul, hovy ilyen félos. De akkor talán ilyen a természete. Jó babázást nektek!
2010. júl. 3. 22:20
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia,

az én kislányom is ilyen volt, de ő nem mindenkitől, csak a férfiaktól sírt (fiatal, öreg, szakállas, szőrtelen, mindegy volt neki). Kb 4 hónaposan kezdődött, és 11 hóig tartott. Még a nagypapáktól is, de mint akit nyúznak, úgy ordított.

Apukám aranyos volt, mert elfogadta, és nem foglalkozott vele, hagyta, hogy a babám kezdeményezzen nála. Apósom nehezebb eset, tőle még mindig fél a lányom (19 hós), mert ő erőszakos, és állandóan ölbe akarta venni, meg mindig hozzászólt.

11-12 hónapos korától már nem sír senkitől (kivéve após, bár már tőle sem sír, csak fél tőle, nem megy oda hozzá sosem).

Elég kellemetlen volt sokszor vendégségben, vagy ha valami pasi bebámult a babakocsiba.

Nem volt burokban, mindig vittem magammal mindenhova, sokszor jöttünk-mentünk, vendégek jöttek, mi mentünk, mégis ilyen sírós lett.

Ne erőltesd, hogy más kezében legyen a babád, mert rosszabb lesz szerintem (nálunk ez volt). Ha sír, legyen nálad vagy a férjednél (vagy akitől nem fél). Nehogy úgy járjatok, mint mi apósommal. Akitől fél és akitől sír, az ha lehet inkább ne szóljon hozzá. Hagyni kell, hogy a babád kezdeményezzen. Ne engedd, hogy letámadják a rokonok, hogy jaj de szép vagy, jaj de cuki vagy, mert ettől is megijedhet (nagy hangzavar, közel hajolnak hozzá, stb.)

Remélem tudtam segíteni. Kitartás :)

2010. júl. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát igen, az enyém is úgy ordít, mintha nyúznák. Olyankor nem is szeretem másnak odaadni, mert vannak olyan rokonok is, hogy látja, hogy sír tole, de akkor is fel akarja venni. Azt hiszi, majd nála megnyuszik, de persze csak jobban sír szegényke. Nem fogom engedni, hogy olyankor megfogja más.koszonom, hogy válaszoltatok. szép napot!
2010. júl. 4. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!