Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Most aztán nagy baj van. Mit...

Most aztán nagy baj van. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok, kb 4 hete van egy akváriumunk, 100l-es, és mindent igyekszünk tankönyv szerint csinálni: hőmérséklet, vízcsere, szűrés, stb. Guppik és silver mollyk vannak benne, összesen 20-an.

Minden szépen alakult tegnapig, amikor meghalt 2 molly és 2 guppi. Nem látszott rajtuk semmi, előző nap még ettek, meg úszkáltak, mint a többi.

Ijedtemben lecseréltem a víznek több, mint felét, olyan 2/3-át. Ma reggelre még mindenki él, de van mégegy guppi, aminek biztos baja van: meg van hajolva, nem egyenesen úszik, és amikor a farkával csapkod, ami lefelé áll, nem vízszintesen, akkor olyan furán billeg az egész hal, és alig halad előre. Enni evett, de a színe sem olyan szép, mint volt.

Mivel menthetek gyorsan életet?

u.i. a vízcsere mindig vasárnap van, kb a harmadát cserélem, szellőztetett vízzel, vödrönként 1 teáskanál sóval. Szóval épp tegnap lett volna amúgy is esedékes. Kevés hetente egyszer? Mit tegyek? Köszönöm mindenkinek!


2011. márc. 21. 08:28
1 2
 1/14 gfero ***** válasza:
nem nagy a hasuk,rojtos vagy összetapadt úszok?ne etesd őket 3-4 napig.hány fokos a víz?hetente csak max 30°%-ott kell lecserélni pihentetett vizel és az aljzatot leporszívózni.csak tetra,sera,jbl tápokkal etesd őket meg a főétkezés fagyasztott eledel legyen a szárított eledel csak kiegészítésként használd.
2011. márc. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
ezek édes vizi halak, minek a vizükbe só??? Nekem évek óta van akváriumom, és sosem volt ilyen gondom... elég a pihentetett víz, de a legjobb, ha felforralod előtte a vizet, ergo lágy víz legyen. De legjobb a szűrt eső víz, ha van lehetőséged fogni esővizet, ha nincs, mondom ott a forralt víz. Mellesleg szerintem felesleges ilyen sűrűn vizet cserélni, elég lenne 2-3 hetente... ha hetente cseréled, max 10%-ot cserélj, mivel megviseli a halakat. Az akvárium ha egyszer beáll, akár 1 hónapot is elvan vízcsere nélkül. Mindig csak annyit pótolj, amennyit az aljaztakarítással kiszivatsz. Én évek óta így csinálom, és lekopogom, semmi bajuk.
2011. márc. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 gfero ***** válasza:
előző. ezek elevenszülő halak és nem élnek meg lágy savas vízben pl.esővízben .a sót meg igénylik az elevenszülők pláné a mollyk.hetente kell csinálni részleges vízcserét teljes vízcserét meg 1-2 évente 1x
2011. márc. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
esővízbe elevenszülőt ez tényleg sok éves tapasztalatra ad jelet.
2011. márc. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

A víz sózását több helyen javasolják, pl. a kereskedésben is, ahol vettük őket.

Nem nagyon látszott rajtuk semmi. Kicsit talán a színek voltak fakóbbak, de lehet, hogy ez döglött halnál amúgy is normális lenne. A silver mollyk egy kicsit szürkések voltak talán.

Az első rendes tünetnek tűnő valami ezen a guppin van: nem vízszintes, egyenes, hanem olyan, mint egy bumeráng, az első részevan vízszintesen, a farokrész és a farokúszó lefelé mutat. Kifejezetten görbe a hal. És ahogy úszik, billeg a teste. Nagyon fura, annyira sajnálom szegényt. Most ül a kavicsokon, és még él, de komolyan nem tudom, mit csináljak vele.

A fő bajom az, hogy tényleg eddig minden OK, most meg ők négyen... illetve gondolom, öten...

Hogy tudom megmenteni a többieket?

2011. márc. 21. 12:53
 6/14 A kérdező kommentje:
felpuffadva semmiképpen nem voltak, inkább kicsit soványnak is tűntek. A többiek egyenlőre jól vannak, kivéve ezt a szegény guppit.
2011. márc. 21. 12:59
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

hát valamit marhára elronthatok, ha évekig nem volt semmi féle bajom az akváriummal, sőt szaporodtak is a halak... majd meggondolom, mit csináljak másképp :)


Sok sikert a továbbiakban!

2011. márc. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Ne haragudjatok, de ebben a kérdésben foglalkozhatnánk az én halaimmal?!

El vagyok keseredve, meg vagyok ijedve, és féltem a még meglévőket. Ha lehet, ne elveken; és mások élő, egészséges halain vitatkozzunk. Köszi.

2011. márc. 21. 13:48
 9/14 anonim ***** válasza:
Hm. Ez a görbültség a belső szervek károsodására utalhat, így külső tünetek nélkül azt tudom mondani, hogy a sóval lehet baj. Van, amelyikben veszélyes csomósodást gátló anyagok vannak, ezek miatt állhat le például a halak veseműködése. Vagy talán túladagolásról is lehet szó, mert ha párolog a víz, a só ott marad. Tehát most állj le vele, ha esetleg megvan a zacskója googlezz rá az összetevőkre. Mivel etetsz?
2011. márc. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 gfero ***** válasza:
azt a beteg halat szed ki. ennyiből nagyon nehéz kitalálni de lehetséges hogy valami beltenyészetből származnak.én még angolkóra gondolok de ez nem gyógyítható.lehet a rossz minőségű táp is a baj.
2011. márc. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!