Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért döglött meg a törpe...

Miért döglött meg a törpe szívóharcsám?

Figyelt kérdés
Tegnap vettem egy törpe szívóharcsát, meg pár lazacot. Szerintem minden ideális, a lazacok istenien érzik magukat, a harcsa is úgy nézett ki, de ma reggelre kimúlt. Mi lehet a baj? Próbáljak másikat venni?
2011. máj. 24. 12:43
 1/9 anonim válasza:
Az akvarisztika elég nagy fogalom ! Sok mindentől megdögölhetett, az akváriumban levő kövek , kavics kiegészítők voltak fertőtlenitve? Fontos.Kapott e táplálékot? És ha igen az nem volt lejárt szavatosságú? Van e szűrő?Megfelelő volt e a víz hőmérséklete!
2011. máj. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Miért csak 1 szívóharcsát vettél? Rajhal, már itt hibáztál.

Mekkora az akvárium? Milyen és hány halat tartasz? Hány fokos a víz? Szűrés van-e?

Szokattad-e a vízhez, vagy csak úgy beeresztetted?

2011. máj. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 gfero ***** válasza:
100%
szerintem sokkot kapott nem szoktattad hozzá az új vízhez és nagyon eltértek a víz paraméterek esetleg mivel rajhal és egyedül volt a többiek levadászták.milyen halak vannak még mekkora az aksi?
2011. máj. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az akvárium 26 l-es. 4 serpalazaccal együtt vettem. Ők az első lakók az aksiban. 1 hétig működött üresen illetve növényekkel és kövekkel az aksi, mindent boltban vettem. Van szűrő és levegőztető. Azért vettem 1-t mert kicsi az aksi, és úgy gondoltam had egye az algákat. (Fertőtlenítő is van a vízben.
2011. máj. 24. 18:21
 5/9 A kérdező kommentje:
Ja! Zacskóval (amiben a boltban adták) együtt tettem bele az aksiba, és csak fél óra múlva borítottam ki őket.
2011. máj. 24. 18:25
 6/9 gfero ***** válasza:
milyen fertőtlenítő és miért remélem nem metil kék.mert ha ilyesmit tettél bele az összes lebontó baktériumot ami kialakult bár 1 hét az kevés min 2 hét kelet volna elpusztult a gyógyszer miatt.meg a harcsák nem is szeretik fél adagot szoktak használni mert könnyen kiirtja
2011. máj. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 gfero ***** válasza:
bocsi fél adagot szoktak de csak betegség esetén másképp tilos ilyen szert berakni az akváriumba.vízelőkészítőt szoktak használni bár az se muszáj ha ni8ncsenek kényes halaid meg 1 napig pihenteted a részleges vízcsere előtt a vizet.,pl tetra aqua safe a megfelelő és ilyen kis aksihoz nem is kerül sokba.
2011. máj. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem nagyon szeretik a 27 fok feletti hőmérsékletet, az is lehetett a baj.
2011. máj. 25. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

fertőtlenítőt nem szabad használni. semmiféleképpen..

ha beteg a hal, arra vannak gyógyszerek, ha az akváriumban lévő tárgyakat szeretnéd tisztítani, akkor ecettel mosd le, utána meg az ecetet is mosd le, csap alatt. A kavicsot, ha nagyon összepiszkolódik, kb évente 1x ajánlatos kifőzni. persze ha nincsenek növények az akváriumban, vagy csak ha 1-2 van

2011. máj. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!