Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan vegyem rá anyukámat...

Hogyan vegyem rá anyukámat hogy szeretnék halakat akváriumba?

Figyelt kérdés
Mindig aztmondja hogy nem mert suli van de csak 1ig vagyok suliba. Meg egyébként is halat nemkell simogatni meg ilyesmi... Annyira szeretnék :) És ha megengedné akkor milyet vegyek, állatkereskedésbe mit mondjak? Vagy hogy megy ez? Meg nekem milyen halat ajánlotok! Csak sok kishal!
2009. febr. 24. 15:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

hát inkább a TE korodtól..... függ a halacska...meg hát van elég pénzed összerakni egy akváriumok (már mint bele nagyon-nagyon sok minden kell) és eléggé időigényes halacskák tartása tapasztalat nekem vitorlázóim vannak és nagyon sokat kell velük törődni hiába gondolod hogy nem!!!!!

[link]

[link]


ha meg nem érzed eléggé komolynak a munkához akkor...javaslom tengerimalacka tartását :)

[link]

2009. febr. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

Hát ha anyukádnak tényleg ez a nagy kifogása akkor nem tudod meggyőzni, mert ez a kifogás annyira szar hogy már jó....vagyis megdönthetetlen...egyszerűen nem akar halat és jkész, ha ezt a vacak kifogását megdöntöd újjat talál hidd, el...


De vidd körbe az állatkereskedés hal részlegén...a hal egy igénytelen állat...persze nem mindegyik, mert van aminek hetvenhét szűrő melegítő meg mi az anyám kell, ha színes könnyen szaporodó igénytelen hhalt akarsz a guppit ajánlom...vegyél két nőstényt és 1-3 hímet...sok hímet venni a verekedés miatt veszélyes de a kereskedésből jött halak általában nem marják úgy egymást...amúgy könnyebb ha egy ismerősödtől szerzed a halakat...az ad tanácsot és anyíukádnak is elmondhatja hogy a halat nem kell kétszer kivinni sétálni és napi hatvanszor megetetni, sőt még takarítani is elég max havonta az akváriumot...


Amúgy mi úgy raktuk össze hogy a padláson talált régi akváriumát anyukámnak kicsit összetákoltuk...az utcán szedtünk bele kissebb de szép köveket...vettünk bele 1 vizinövényt ami termeli az oxigént aztán apukám kedves kollégályától kaptunk pár gyönyörű guppit...azok el vannak a vízben mint a befőtt napi egyszer adsz nekik kaját...nyaralás elött kicsit többször hogy meghízzanak és így egy hetet simán kibítnak...amúgy van ez a hétvégi hal etettő tabletta az is jó:)

AMúgy ha csak egyig vagy suliban...hát úgy max hatodikos lehetsz...de ez nem számít összemorzsolni és vízbeszorni egy kis halkaját még egy picúr ovis is tud...a takarítás már más tszta...fogsz egy gumicsövet...megszívod majd levezeted a végét egy vödörbe és szépen kiporszívózod vele a koszt...

2009. febr. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%
Elég beteges gondolkodása van anyukádnak(nem sértés)de miért baj ha valakinek van hala? Egy kutya meg macska sokkal több gond föleg annak lelke is van meg állandó gondozás.Anyukádnak mutasd meg ezt hogy egy akvárium karbantartása napi 2 perc amíg adsz nekik enne és kajáláskor kihúzod a szűrőt plusz suliból haza jössz és villany felkapcs este lekapcs.2 hetente kis vizet leszidsz és újra töltesz esetleg a szűrő kis szivacsát egy vödörben tisztára mosod.Havi 500 ft a költség.Ajánlóm vegyél egy jóbb minőségű szűrőt (fresnapf ban 4000 ezer ) plusz ha szükséges egy levegőztetőt (szintén 3000 ezer).Én kezdésnek egy 100-120 literest ajánlok 3-6 tavi aranyhallal azok egy atom háborút is kibírnak 10 c foktól 30 c ig.Az aranyhal mellé más halfajt ne tegyél mert megeszi :P.Nagyon szívósak alig érzékenyek a vízhőmérsékletre.Az ilyen pici színes halak hamar kifekszenek és nem látványosak és drágák.Minél nagyobb az aksi annál kevesebb gondozást igényel.
2009. febr. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy akvárium lenne a legjobb megoldás, ha állatokat akarsz, mert ahogy írták fentebb is, nem sok törődést igényelnek. Én is halakkal kezdtem :D. Szerintem guppit vegyél, mert szerintem elég szívós, kb 5 cm hosszú, és nagyon jó érzés, amikor megszületnek a kicsike halak (igaz, néhányat megesznek a "kedves" szülők). vagy még vannak a neonhalak, azok nagyon nagyon szépek, de belőlük egyszerre 10nél kevesebbet nem éri meg venni, mert csak úgy mutatnak jól, ha sokan vannak (meg ugye csapathalak, így nem is bírnák a magányt), de ők már kényesebbek, mint a guppik!

Sok sikert, és kívánom, hogy anyukád engedjen!!! :D

2009. febr. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Havi 2-3 óra gondozást igényelnek és a tartásuk sem kerül sokba. Viszont az akvárium beindítása igen, 30-40 000 Ft-ba vagy többe is belekerülhet. Amúgy sok fontos dolgot megtudhatsz a haltartásról a [link] fórumon és a [link] -n. Javaslom, hogy alaposan olvasd át és kérdezz, mielőtt haltartás mellett döntenél. Van egy csomó guppim, de szeretném őket elajándékozni mert már "komolyabb" fajokkal szeretnék foglalkozni, ha kellenek akkor odaadom neked.
2009. febr. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
én ugy oldottam meg h a faterral vettünk 1 jó hosszú előadásra színház/mozijegyet tokmind1 és addig szépen behurcoltuk a helyére az egészet utána meg már nem merte kipaterolni:D
2009. márc. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szerintem köss vele megegyezést, hogy pl.: ha jó lesz a bizim év végére akkor kaphatok 1 akváriumot halakkal? valami ilyesmit találj ki.

Remélem segítettem valamit!:)

2010. ápr. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!