Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet a baja a guppynak?

Mi lehet a baja a guppynak?

Figyelt kérdés

Tegnap vettem az évek óta meglévő halaim mellé 3 guppyt.

Mikor hazaértem velük tettem a szállító zacsijukba pár csepp dezinfektet és nagyon kevés sót.Ebben úszkáltak még kb.40 percet.Aztán leöblítettem őket tiszta vízben és beraktam az aksiba őket.Aztán észrevettem, hogy az egyik kis hím állandóan a porlasztó mellett úszkál és gyorsan mozgatja a kopoltyúját.A hal külsején semmi más betegségre utaló jel nincs.Eszik is.A víz 25 C-os.


2011. márc. 25. 09:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Leöblítetted tiszta vízben?! Csapvízben legalább?? Te normális vagy? Ez egy hidegvérű állat, néhány celsius hőmérsékletkülönbség akkora sokk neki, amibe azonnal belehal. De a vízparaméterek hirtelen változása is halálos. Ezért szokatjuk szépen lassan az akváriumvízhez a halakat... Az, hogy még él, csak annak köszönhető, hogy hihetetlenül szívós. Te pedig olvasgathatnál egy keveset...
2011. márc. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem csapvízben a csap alatt, hanem állot vízben egy kis vödörben és aztán engedtem bele őket az aksiba ami szobahőmérsékletű mivel jelenleg nincs benne fűtő.A zacsi vize is 25C os volt már(megmértem) mint az aki vize.Tudom miről beszélsz, hogy zacsival együtt kellett volna úsztatni míg kinem egyenlítődik a hőmérsékletkülöbség.De mivel 25C-os volt mindkét víz ezért tettem bele.
2011. márc. 25. 09:36
 3/7 A kérdező kommentje:
És nem akartam a gyógyszeres vizet a beállt akiba beleengedni.
2011. márc. 25. 09:38
 4/7 anonim ***** válasza:

Akkor annyira nem nagy a baj. Viszont így is bele kellett volna tenni a zacsit, hogy valóban egyenlő legyen a hőmérséklet (az akit fűti a lámpa, a házat hűti a huzat, stb.). Aztán egy kevés akváriumvizet átmerni a zacsiba, hogy a paraméterek (keménység, ph) is egyenlítődjön, szokják a halak. Majd ez után hálóval betenni az akiba, a szállító víz nélkül.

Aminek te ki tetted az a szállítás alatti sokk, vegyszer, hirtelen új víz, hirtelen ismét új víz. Nem csoda, ha megsínyli. Legközelebb ne csinálj ilyen butaságot. És bocsi, ha bunkó voltam először, segíteni akarok, csak néha felbosszant egy-egy helyzet, ami könnyen elkerülhető lett volna és fölösleges szenvedéssel jár.

2011. márc. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem haragszom, azért sem írtam bunkón vissza.Igen jobb lett volna így csinálni már tudom.Köszönöm a segítő szándékot.Remélem rendbe jön a kis hal ha majd hozzászokik az új helyhez meg a vízhez.
2011. márc. 25. 10:01
 6/7 anonim ***** válasza:
Miért raktál sót a zacskóba?, meg leöblíted? Ilyet ne csinálj...csoda hogy többi még él! A zacskót úsztasd a vízen, hogy szokják, ha meg a fertőzéstől félsz metilénkéket használj!
2011. márc. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Már semmi baja a guppinak.Kergeti a nőstényt is.
2011. márc. 27. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!