Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Jódozott sót tehetek az...

Jódozott sót tehetek az akvárium vízébe?

Figyelt kérdés
Csak ilyen van itthon, ma lesz részleges vízcsere.
2011. márc. 27. 13:36
1 2
 11/11 Platypus ***** válasza:

A kálium ferrocianid valamennyire veszélyes a vízi szervezetekre, méghozzá jóval alacsonyabb koncentrációban, mint az emlősökre. Hogy pontosan hol van ez a határ, azt nem tudom, de a külföldisztáni fórumokon nem ajánlják a használatát. Mondjuk én egyáltalán nem találtam olyan márkát, amiben ne lenne. Illetve egyet, de ugyanattól a gyártótól a reálos só meg már tartalmazott, ezért gyanítom hogy csak a csomagolásról maradt le. Valaki nem tudja, mi erre a jogszabály? Mindenképpen rajta kell hogy legyen, vagy el lehet sumákolni?


A jódról annyit tudok, hogy az Artemia nagyon érzékeny rá, csak jódmentes sóval érdemes keltetni.

2011. márc. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!