Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért bántják egymást a halaim?

Miért bántják egymást a halaim?

Figyelt kérdés

2 hete tettem a 92 literes akváriumba

10 neont

6 dániót

4 páncélos harcsát

6 zebra dániót

és 9 guppi hímet


Ebből mára élnek a harcsák, 5 neon, a 6 dánió és 3 guppi, de az egyiknek már nincs meg az egyik mellső úszója (illetve nagyon pici)Szóval a neonok és a guppik nagyon fogynak. Ma hosszasan figyeltem őket, és úgy láttam hogy a dániók kötözködnek. Mi lehet az oka? Hogy állítsam meg?


2011. márc. 29. 13:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem úszórothadásban, darakórban és esetleg még hasvízkórban haldokolnak a halaid. A kergetőzés csak rátesz egy lapáttal, a gyenge, beteg állatokat támadják meg.


Valószínűleg betegen vetted őket. El kellene kezdeni a kezelést egy 30%-os vízcserével, majd a hőmérsékletet emeld 28 fokra, megfelelő adag parakill vagy egyéb, erre használható készítmény használati utasítás szerint. Nem kellene etetni és világítani sem.


Az akváriumot járattad üresen?

Szűrőd, fűtőd van? Csinálod hetente rendszeresen a részleges vízcserét?

2011. márc. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ezek a halak alapjáraton nem bántanák egymást.Csak akkor ha valamelyik beteg.Szerintem is betegen vehetted őket vagy nálad nem jók a tartási körülmények és elszaporodtak a káros baktériumok.Vízcserét(részleges) javasolnék én is.Dezinfektet vegyél az jó fertőtlenítő baktériumokra és gombákra is hat.
2011. márc. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Meg fogom próbálni a parakillt. A vízcserét rendesen és rendszeresen csinálom. Szűrő, fűtő, levegőztető van. Remélem helyrejönnek :( Nagyon köszönöm nektek!
2011. márc. 29. 20:04
 4/4 anonim válasza:
nekem volt olyan hogy sokféle halat vettem a vízbe, 120 literes akváriumba, fele annyit mint neked van és azok is kidöglöttek. darakórban ... nem bántották egymást, de a te esetedben túl sok és túl sokféle hal van összezárva. Bestresszelnek és megdöglenek egytől egyig. Inkább válassz 1 max 2 féle halat (a sügerek és a piranhák a legszívósabbak) amiből tarthatsz egyszerre mondjuk sügerek esetében 8-at, piranháékban 6-ot, aztán legalább élni fognak és nem esnek egymásnak. Nekem állatkereskedésben mondták, hogy ennyiféle halat összezárni hülyeség.
2011. ápr. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!