Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Elfogadható, hogy csak minden...

Elfogadható, hogy csak minden 2. nap adok a halaknak enni, vagy minden nap kell?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 1. 17:18
 1/10 anonim ***** válasza:
MINDEN NAP többször
2011. ápr. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
naponta többször, keveset!
2011. ápr. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Minden nap többször? Hát nem tudom... Én napi 1x adok nekik annyit, amennyit gyorsan elfogyasztanak. Ha látom, hogy már nem kapkodják annyira, akkor többet nem kapnak már aznapra, igyekszek elkerülni, hogy sok menjen a talajra. (általában nem is hullik szinte)
2011. ápr. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
naponta többször,keveset főleg ha kishalak is vannak akkor jó..
2011. ápr. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Naponta etetünk, hosszú távon nem jó a halaknak, ha kétnaponta éheznek. Hetente egy koplaló nap kötelező, de ez nem ugyan az, hiszen előtte 6 napig folyamatosan ettek.

A kifejlett halaknak elég, ha naponta egyszer kapnak, de egyáltalán nem butaság több kis adagra osztani, könnyebben megemésztik, jobban eloszlik, teljesen érthető.

2011. ápr. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Attól függ mid van... Mert ha egy nagyobb ragadozó halnak oda adsz valami nagyobb halfajtát vagy egy szopós egeret, akkor elég a 2 napi egy, de inkább az is kevés.

Viszont kis nano halakat naponta többször kell etetni. A Sügéreknek, nagyobb halaknak elég napi egy, de ők is meghálálják azt a napi 2x2-3 percet...

2011. ápr. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Platypus ***** válasza:
A kétnaponta etetésnek van egy marha nagy hátránya, miszerint olyankor hajlamosak az emberek leginkább túletetni. Ha egyszerre kapnak egy nagyobb adagot, abból több megy pocsékba és rontja a vizet. Érdemesebb inkább gyakrabban kis adagokkal etetni.
2011. ápr. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Doruss ***** válasza:
Hát, ez szerintem sem valami jó terv. Jobb naponta. Naponta lehet többször is, keveset. Heti 1-2 nap koplalással. De hogy minden második nap koplalónap, az nem valami jó szegény halaknak...
2011. ápr. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
rendben. amúgy törpesügéreim vannak(2) :) nem igazán szoktam őket túletetni, de gondoltam h elég 2 naponta hogy ne mocskolják a vizet. Amúgyis nagyon lassan esznek, mert még kicsik, aztán majdnem szemenként kell adjam nekik a kaját, amíg jóllaknak, mert ha lemegy valami az aljára, vége.. nincs mi felszedje, mocskolódik
2011. ápr. 1. 20:33
 10/10 anonim ***** válasza:
Rakjál még melléjük egy lepoárd botiát, az megeszi ami alulra lehullott, mer az mindig a földet túrja :)
2011. ápr. 2. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!