Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi az elfogadható indok egy...

Csurmi kérdése:

Mi az elfogadható indok egy kutya menhelyre adáshoz? Hány kutya van ma menhelyen Magyarországon?

Figyelt kérdés
2011. febr. 24. 13:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyetlen indokot tartok elfogadhatónak. Ha azáltal a bántástól, éhezéstől menekül meg.

Nem tudom mennyi van menhelyen. Ha a fenti okot nézem, akkor túl kevés. Egyébként az 1 is sok.

Ti. minden ebnek (és állatnak) járna szerető, gondoskodó gazdi. Ez sajnos nagyon naiv ábránd. De jogos.

2011. febr. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Kb. 600 ezer - egymillió kutya van ma Magyarországon menhelyeken, gyepmesteri telepeken és különböző szervezeteknél ideiglenes befogadónál.

Hogy mi az elfogadható ok, az egy nehéz kérdés. A kutyától, az embertől, a körülményektől, sok mindentől függ.

Tény, még mindig jobb a menhelyen, mint fél méteres lánca verve, éheztetve. Annál is jobb a menhely, mint ha a gazdi nem ért hozzá, az adott kutya nem hozzá való, a kutya harapóssá, kezelhetetlenné válik és vagy megtámad embereket vagy emiatt verik rövid láncra vagy kidobnák az utcára vagy megölnék... Ha a gazdi meghal, de a család nem tudja befogadni.

Szóval számos ok lehet, azt gondolom, nem lehet ezt így általánosságban megfogalmazni. Mindig az adott helyzetet kell értékelni.

Viszont azt sem várhatjuk el egyetlen szervezettől sem, hogy minden felelőtlen ember helyett azonnal megoldást nyújtsanak. Óriási a túlterheltség, a helyek száma, az emberi kapacitás és az anyagi lehetőségek végesek. Tehát nem tiszte egyetlen menhelynek sem a nem kívánt szaporulatot az első nyikkanásra bevenni, ha már volt olyan felelőtlen a gazda, intézze ő a sorsukat. Valamint egy viselkedés problémánál is az a korrekt, ha a gazdi mindent megtesz a kutyáért. Viszont ha a habitusuk nem egyezik és egyszerűen minden próbálkozás ellenére hiába, akkor bizony az a legbölcsebb döntés, ha olyan emberhez kerül az állat, aki megfelelően képes bánni vele. És könnyen meglehet, hogy a gazdi nem tud neki megfelelő gazdát keresni, csak egy szakember, aki előtte rehabilitálni is tudja. De ez az eset csak akkor elfogadható a szememben, ha a gazdi tényleg próbál változtatni és csak akkor fordul a menhelyhez, ha már minden kötél szakadt. Mert szépen is néznénk ki, ha az összes problémás kutyát rögtön le akarnák passzolni a menhelyekhez.

2011. febr. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Hű ez megdöbbentő!!!! Köszi a választ!
2011. febr. 24. 14:23
 4/15 anonim ***** válasza:
És szerinted mi az elfogadható indok?
2011. febr. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Például a gazdi halála. Öreg bácsik és nénik akiknek a hozzátartozói nem tudták a kutyát magukhoz venni az elfogadható indok arra, hogy menhelyre adják a kutyust.
2011. febr. 24. 14:44
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Elfogadható pl. a talált kutya menhelyre adása abban az esetben,ha a megtaláló sehogy sem tudja megtartani. Nekem 3 kutyám van,az utolsót utcáról fogadtam be. De ha most hirtlen felbukkanna egy kóbor kutya,nem tudom,hogy meg tudnám e oldani,hogy maradhasson,pedig imádom őket.
2011. febr. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
81%
Na látod, ez nálam a legkevésbé sem elfogadható indok. Kevés dolgot utálok jobban, mint azt, mikor a gazda halála után a kedves rokonok az örökség ezen részére nem tartanak igényt... A sok szerencsétlen kisöreg meg megy az utcára, a sintértelepre vagy egy menhely kennelébe... Pedig az esetek 99%-ában igenis meg tudnák oldani az állatok elhelyezését, ha igazán akarják... Épp csak piszkosul nem akarják....
2011. febr. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
46%

Utolsó, azért ez nem egészen így van! Az ember magának vesz kutyát, nem a rokonságnak! De akár fiatalon is meg lehet halni, akkor mi van? Akár egy baleset következtében...

És hogy őszinte legyek, ha meghalnék, én nem is örülnék, ha a családhoz kerülnének a kutyák, mert olyan kutyáim vannak, ami nem nekik való fajta. És nem is várhatnám el tőlük, ők nem voltak sosem kutyások, mikor elköltöztem és saját életem lett, én akartam kutyát, saját döntésemből, ami miatt egy ideig ment is a megfedés a család részéről, hogy minek a lakásba kutya.

Én inkább rendelkeznék arról, ha meghalnék, a fajtamentőké legyenek a kutyáim, mert ők tudnának nekik olyan gazdát találni, aki nekik való lenne, de a családom erre nem lenne alkalmas, mert nem palotapincsijeim vannak.

Pedig én sem vagyok öreg. De ha nyugdíjas leszek, akkor sem fogok lemondani a kutyákról, csak azért, mert mi lesz velük ha meghalok. Nyilván 70-75 évesen már nem fogok új kutyát venni, de azért az elég nagy sarkítás, amit írtál, már bocsi.

2011. febr. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
67%
Mert neked nem kellett egy hasonló indok miatt kirakott kutyával foglalkoznod! Nem tudom, hogy Te például hogy éreznéd magad, de az én szívem összeszorul és mindig azt kívánom, hogy az is egy elfekvőben végezze majd kidobva, aki ilyen helyre juttatja őket!
2011. febr. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
64%
Nem-e? És ezt honnan tudod? Ideigelenesezek az egyik szervezetnél, hozzánk is került már olyan kutya, akinek a gazdája meghalt, a család viszont nem tudta tartani. Tudod még mindig jobbnak tartom, hogy nekünk adták ide a kutyát, mintha bedobták volna a sintérnek, vagy útjára engedik vagy ne adj Isten elaltatják...
2011. febr. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!