Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mivel tudok egy kis Nitrátot...

Mivel tudok egy kis Nitrátot és ammóniát bevinni az akvárium vizébe?

Figyelt kérdés

Mivel Easy Life ProFitot vettem és csak részletes tanulmányozása után tudtam meg hogy nincs benne nitrát így éhenvesznek a növényeim :(

Mivel tudnák egy kicsit bevinni a vízbe? Mert így elpusztulnak a növények :(


2011. ápr. 2. 23:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Sehogy nem kell. A halak gondoskodnak a trágyázásról. Azért nincs benne nintrát, mert a halak végtermékéből bőven fog bele kerülni.
2011. ápr. 2. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
De még üresjáratban van az akvárium Kedden ültettem be a növényeket és a leveleik elkezdtek barnulni :(
2011. ápr. 2. 23:49
 3/14 A kérdező kommentje:
Szóval még 1-2 hétig nem terveztem halat ezért kéne gondolom bele egy kicsi mert ha így halan pár nap és növényem sem lesz :(
2011. ápr. 2. 23:51
 4/14 anonim ***** válasza:
A nem vizinövényeknek, hanem rendes szobanövényeknek gyártott tápokban van az is. Tegyél bele egy cseppet abból.
2011. ápr. 2. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Elolvastam a másik kérdésedet is, ahol leírtad a bövényeket. Elképzelhetőnek tartom, hogy a sok fény miatt nem jutnak elég tápanyaghoz, de ez így akkor is furcsa. Lennie kell tartalékuknak, pár nap alatt a nitránhiány nem mutatkozhat meg ennyire, főleg a cryptok és a microsorium lassú növésű. A helyedben megpróbálnék egy fénycsővel kevesebbet üzemeltetni, és valami bomló anyagot tenni a vízbe. Ez lehet halkaja, vagy mondjuk egy szem borsó. Ebből már rengeteg ammóniának és így nitrátnak kell felgyülemlenie.

De mégegyszer mondom, ez a barnulás nekem nagyon furcsa, én cryptokat halak és tápozás nélkül is tartottam már sokáig.

De, ami még eszembe jutott: ha ennyi a fényed és tápozol, kötelező a co2 is. Ez lehet folyékony vagy palackos, de ha nincs meg, akkor nincs egyensúly, a növények haldokolnak, az alga virágzik.

2011. ápr. 3. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Easy Carbot használok igaz még nem teljes adagot.

1ml/100 liter vagy ezt növeljem?


Azt olvastam hogy lámpakapcsolás előtt pár órával érdemes belecsepegtetni. Kb 2 órával előtte szoktam.


Sajnos két fénycsövet nem tudok üzemeltetni mert 3x 18W-os az előtét és ha az egyiket kiveszem a többi nem gyúllad fel :(

de megpróbálom az egyik fénycsövet kitakarni amíg nem szerzek egy kiégett 18W-os csövet :)

2011. ápr. 3. 07:58
 7/14 anonim válasza:

Ha nem akarsz költeni növénytápra, akkor ismerősödtől is kérhetsz egy kevés akváriumvizet. Az is jó, ami takarításból származik.

A növények barnulása:

Előfordulhat, hogy párás környezetben nevelték őket és most víz alá kerülve úgymond "ledobják" a leveleiket. (kevésbé valószínű, de elképzelhető)

Egy másik tanács:

A víz hőmérsékletét tartsd 24-26 fokon. Illetve ha van rá lehetőséged, néhány vízteszttel nézd meg az összetevők normális értékek közt vannak-e. Lehet, hogy valamilyen hiánytól szenved a növény, ez annak a jele is szokott lenni.

2011. ápr. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Kiegészítő információ :)

A Hydrocotyle leucocephala új leveleket hoz a régi levelek viszont szép lassan elbarnulnak.

Az egyik Vallisneria is hoz egy új hajtást.

A főbb gond szerintem a Cryptocoryne wendtii

Cryptocoryne becketii szép lassan barnulnak a levelei :(

Lassan de biztosan a Hygrophila corymbosa is elkezdett.

Talán ezekkel nincs probléma: Microsorum pteropus, Vallisneria


És itt van pár kép :) Nem a legjobb de hát ez van :(


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


u.i. Akvaristára is felteszem a kérdést hátha valaki már találkozott pont ezzel a "jelenséggel)

de az is lehet csak túldramatizálom :(

Ja és egy alufóliadarabbal csökkentettem a világítás szemre kb 30%-al.

2011. ápr. 3. 09:48
 9/14 Platypus ***** válasza:
Ammóniát véletlenül se rakj a vízbe, ez az algásodás fő kiváltó oka. Nitrátot tudsz pótolni szobanövénytápból(de csak akkor ha ammóniamentes), vagy szerezz GA macro tápot. Halak nélküli akváriumnál tényleg könnyen előfordul a nitráthiány, nekem is halt már ki miatta növnyem, de szerintem nálad nem ez a fő gond. A legtöbb vízinövényt víz fölött nevelik, ezért megviseli őket a víz alá kerülés. A régi leveleiket el szokták dobni. A Cryptok különösen rosszul viselik a környezetváltozást, hajlamosak gyengélkedni új helyen.
2011. ápr. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Jajj, én sokkal rosszabbra számítottam :D

Platypus elmondta a lényeget, meg az előbbi hozzászóló:

Máshogy voltak nevelve, tápozva, új a környezet, satöbbi.

Hozzá fognak szokni és semmi gond nem lesz velük. A cryptokat ha csak akváriumon belül egy kicsit arrébb tolom, máris szenvednek, ezek ilyen kis nyávogós növények :D

Én GA tápot erre a pár hétre biztos nem vennék, szerintem bőven elég, ha egy kis halkaját szórsz be, vagy szerzel egy vödör használt vizet. De ki kell bírniuk így is.

2011. ápr. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!