Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez jó így? Kinéztem egy...

Ez jó így? Kinéztem egy akváriumot, de nem tudom h jó lenne ez így?

Figyelt kérdés

azt szeretném kérdezni, hogy egy hím betta, kb 8 neonhal elfér benne

[link]


2011. ápr. 3. 18:31
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
persze
2011. ápr. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem. Neonnak minimum 54 literes, és oda 10-12 db. Válassz inkább egy csapat valamilyen nanohalat:

[link]

2011. ápr. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 gfero ***** válasza:
hát nem tudom ez elégé minimális kellene a neonoknak az 50 liter,és vörösneonal kellene társítani.ebbe az árba találsz nagyobb akváriumot is de min.50 liter legyen.
2011. ápr. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Benne még valahogy elférne, csak egymás mellett nem fér meg. Nem tudsz olyan vizet csinálni, hogy mindkettőnek jó legyen.

Valami más rajhalat keress, aminek jó az olyan meleg víz, ami a bettának kell, és elég neki a méret is.

A Neonnak kicsi is egy kicsit.

2011. ápr. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Neonhalat ne tarts benne, mert legalább egy 50 literes akvárium kellene nekik. (túlzsúfoltság elkerülése végett is + hűvösebb vizet igényelnek, mint a betta) Nekem egy 47 literesem van 1 hím bettával és 7 áttetsző lazaccal: [link] Ők nálam nagyon beváltak, nagyon szépek, nem túl apró halak és nincs összetűzés a bettával. Nem utolsó sorban pedig bele rakhatóak ekkora akváriumba. :)

Jó az, ami linkeltek, a nano halas link, de olvass utána, hogy milyen hőmérsékletű víz kell nekik, min. mekkora akváriumban tarthatók stb...

2011. ápr. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

18:49 vagyok.

Arra még számíts, hogy a növény választás se lesz egyszerű. Nem írnak sok dolgot a világításról, de a gyakorlat azt mutatja, hogy a szettekben elég gyenge a világítás. Ráadásul minél kisebb az aki, annál rosszabb a helyzet. Inkább csak árnyéktűrő növényeket vegyél.

2011. ápr. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Doruss ***** válasza:

Hát, a neonoknak tényleg kevés a hely.

Egyébként nem ajánlom a szettet, tapasztalatból, nekem 54 literes szettem van, nagyon rossz a világítás... a szűrőt is le kellett cserélnem, mert gyenge volt, és most a világításra is költöttem egy csomót, én inkább azt javaslom, hogy vegyél simán egy akváriumot, vágass rá egy üveglapot, és van egy csomó, kisebb akváriumra való világítás, vegyél egy olyat. Plusz egy szűrő meg egy fűtő kell még, ez az alapfelszerelés. Lehet, hogy így drágább lesz, mint a szett, de higgy nekem, hosszú távon sokkal kifizetődőbb.

Egyébként ajánlom ezt a lámpát:

[link]

Én ezt vettem meg úgy egy hete, szerintem megéri, mert ha körülnézel, ennél csak sokkal drágábbak vannak. Egyébként szerintem megbízható az oldal, és a lámpával én nagyon meg vagyok elégedve, fehéres fénye van, ami jó a növényeknek és a halak színét gyönyörűen kiemeli, káprázatosan néz vele ki az akvárium.

2011. ápr. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Doruss ***** válasza:
Ja, egyébként van ugyanilyen lámpa 13 wattosban is.
2011. ápr. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!