Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Most vettem egy 14l-es akváriu...

Most vettem egy 14l-es akváriumot bele egy 50 l-ig jó levegőztető szűrőt.8 neon hal lesz. Kárdésem az hogy mi az igénye? Tényleg kell bele fűtés? 19-20 fokos a víz. Egász nap, éjjel is menjen a levegőztető?

Figyelt kérdés
Majd pár nap mulva rakhatok halat bele a kereskedő szerint.
2011. nov. 10. 21:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%
grat az eladónak
2011. nov. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
38%
bazz a vétel előtt utána olvashattál volna a neon igényeinek, még 54 l-ben se tartanék neont, nem 140-t akartál írni, 14l-ben max jávai mohát meg papucsállatkát tartanék, meg zöldszemes ostorost :)
2011. nov. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Tudod hányan tartanak egészséges körülmények között kicsi akváriumba halakat???? Normális választ szeretnék,nen kötekedőket...sajnos nincs 200 literes akváriumra helyem,mert sajnos csak másfeles panelre futotta,nem ógy apucidnak!!
2011. nov. 10. 21:22
 4/12 anonim ***** válasza:
14 lityi az tényleg kevés de mivel mondtad az 50 literes szűrőt tuti nem kamuztál. Neon nem szerencsés megoldás vagy válsztás, hiszen ők rajként szeretnek az áramlással játszadozni. Fel le úszkálnak szembe az áramlásnak tök szépek. De 14 literben nem sok ne érts félre csak nem oda való. Néhány nano halat ami lassan úszkál. Meleg igénye 24 fokos víz, de figyelj oda hogy mivel méred a vízhőfokot. (Sok gagyi hőmérő 24 et mutat a víz meg jó ha eléri a 18 fokot.) Törpe tarisznyarákot talán lehetne benne tartani. :) Azt mondjuk úgy szeretném.
2011. nov. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Kár volt így bunkón kitörnöd, hiszen ezzel nem vágtál vissza senkinek. Sőt láttam volna hamarabb nem válaszolok ilyen normálisan. Másfeles panelt ne értsd félre de azt a legkönnyeb élővilággal berendezni. Ágy előrébhúz, és ahová jól mutatna oda máris legalább 2 méteres akváriumot lehet tenni. Alacsony kis szekrényen milyen klasszul mutat egy akvárium. alul a cipők, felül meg 50 liter élet. Lehet neki helyet találni bárhol hiszen tuti van 30*50 centi helyed amit nem használsz. És az már egy 75 literes akvárium. De most gondolj bele hogy mutat 10 neon egy terráriumban.
2011. nov. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ne siess el semmit. Élővilágot szeretnél akkor tegyél érte.
2011. nov. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Platypus ***** válasza:
100%

Természetesen nem lakhat mindenki 300 négyzetméteren és tud költeni milliókat a hobbijára. Nekem sincs ezért lovam, pedig nagyon szeretnék egyet. Sőt még kutyára se telik.

Ha neked nincs akkora helyed, amin elfér egy haltartásra alkalmas akvárium, akkor vegyél inkább kaktuszt. Az akvarisztika állatok tartásáról szól, amiknek igényei vannak, és törvény is van rá, ami kötelez téged, hogy biztosítsd ezeket. 30 liter alatt eleve tilos halat tartani. 30 literben tarthatsz 1 db Bettát vagy egy kis csapat endler guppit. A jelenlegi akváriumod legfeljebb 5-7 db Red Cherry tartására alkalmas, de csak ha nagyon odafigyelsz és alaposan utánaolvasol az akvarisztikának, mert egy ilyen kis rendszer nagyon kényes, és könnyű kipusztítani belőle az állatokat.

A neonhalnak minimum 50 liter kell. Szerencsére senki sem kötelez téged arra, hogy neonhalat tarts.

2011. nov. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én is csak azt tudom mondani, amit az előttem szólók. Én is csóró vagyok, albérletben lakom, mégis van helye az akváriumnak.

Igazából leírhatnám ugyan azt, amit az előttem szólók, hogy kérlek ne, mert maximum egy héten belül elpusztul az összes halad. Ahhoz, hogy kialakuljanak azok a biológiai folyamatok a vízben (mert egy akvárium nem csak egy pohár víz), amelyek életben tudják tartani ezeket a halakat, nem tudnak kialakulni 14 literben. Még 50 liter is veszélyes kezdőként.

Csak sajnos az a baj, hogyha a fejedbe vetted, hogy nálad márpediglen akkor is életben maradnak azok a rohadt halak, meg a kereskedő is azt mondta, akkor úgyis megcsinálod.

Annyira kérlek, hogyha kicsit is szereted és tiszteled az állatokat, olvass kicsit utána (Horn-Zsilinszky: Akvarisztika). Ha ez nem érdekel, akkor ölj meg párat, csak kérlek, újakat már ne vegyél.

2011. nov. 11. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 kzs ***** válasza:

Teljesen igaza van mindegyik válaszadónak.

Én sem javaslok egy ekkora akváriumot.


Most biztosan azt hiszed, hogy mindenki ellened van. Pedig nem: az ötlet ellen, amit megvalósítottál.

A 8 neonhal jó, a vízhőfok is, a szűrés is, de mindezt egy ekkora akváriumban???


Nincs az a normális ember, aki egyetért ezzel. Az eladónak az a dolga, hogy eladja: ha kipusztulnak belőle a halaid, vedd meg nálaa következő adagot!

Ez így működik!


Nekünk viszont nem érdekünk az, hogy bárkinek is teletukmáljuk a fejét hülyeségekkel. Mi ténylegesen a halak érdekeit nézzük, és azt hogy ez az egész jó legyen.


Ezért megkérlek - ahogy a többiek is tették - vagy vegyél kisméretű garnélát (és csak azt tarts benne), vagy vegyél legalább egy 50 literest, és tarts benne plattit vagy guppit. Ez a 14 literes meg jó lesz a későbbi ivadékok számára.

2011. nov. 11. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
én egy kis világítást és bele egy anubiast esetleg csigát ELKÜLÖNÍTŐ AKVÁRIUMNAK VALÓ VAGY NEVELŐ AKVÁRIUM
2011. nov. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!